Yalova’da yaşayan vatandaşlar 31 Mart Pazar sabahı saat 08:00’den itibaren 1 Merkez, 5 İlçe, 8 Belde ve 43 Köy olmak üzere toplam 57 seçim bölgesinde oylarını kullanmaya başladı. Sandıklarda yaşanan yoğunluk katılımın yüksek olduğu izlemini verdi. Okul önlerinde yoğun kalabalıklar oluştu. Yalova İl Seçim Kurulu Başkanlığı’ndan alınan bilgiye göre Yalova’da toplam 211 bin 884 seçmen oy kullanma hakkına sahip. Yalova Merkez ilçede 105 bin 80, Altınova’da 23 bin 436, Armutlu’da 9 bin 202, Çiftlikköy’de 38 bin 42, Çınarcık’ta 30 bin 805 ve Termal’de 4 bin 919 seçmen yaşıyor.

Gürel: Herkes oyunu kullansın

Öte yandan Yalova’da öne çıkan 3 büyük partinin belediye başkanı adayları sabahın erken saatlerinde sandık başına gelerek oylarını kullandı. İlk olarak Cumhuriyet Halk Partisi Yalova Belediye Başkan Adayı Mehmet Gürel ve ailesi, sabah 11:00 sularında kayıtlı olduğu sandıkta oy vermek için Bahçelievler İlkokulu’na geldi. Gürel, okul bahçesindeki görevliler ve vatandaşlarla selamlaştıktan sonra kayıtlı olduğu 1050 numaralı sandığa giderek oyunu kullandı. Oyunu kullandıktan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Gürel, “Herkes oyunu kullansın. Oy kullanmayan tanıdığı varsa onları da ikna edip oy kullandırsınlar... Çünkü elimizde bir tek oy kullanma hakkı kaldı. Bunu kaybetmeyelim ve ihmal etmeyelim. İnşallah Yalova’ya hayırlı bir sonuç olsun” dedi. Günün geri kalanında ne yapacağı ile ilgili bilgi veren Gürel, “Okulları gezeceğim ve sandık görevlilerine iyi çalışmalar dileyeceğim. Seçim sonuçlarını da İl Başkanlığı’ndan takip edeceğim” şeklinde konuştu.  

Tutuk: Yalova’mıza hayırlı olsun

Yalova Belediye Başkanı ve AK Parti Yalova Belediye Başkanı Adayı Mustafa Tutuk da oyunu kullanmak üzere eşi Gökşen Tutuk ve çocuklarıyla birlikte Yusuf Ziya İlköğretim Okulu’na geldi. Vatandaşların yoğun ilgisi altında oyunu kullanan Mustafa Tutuk ve eşi Gökşen Tutuk, daha sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Açıklamasında “Ben de demokratik hakkımı kullandım. Bugün tüm Türkiye’de olduğu gibi Yalova’mızda da yerel yönetimler seçimi var. Ben Yalovalı hemşerilerimi öncelikle oy kullanmak sandıklarına davet ediyorum” ifadelerini kullanan Tutuk, “Yalova’mızda başarılı bir seçim propagandası dönemi geçirdik. Tüm siyasi partileri tebrik ediyorum. Uzlaşı içerisinde, sükûnetle bir dönem geçti. Son söz milletimizin. Bugün milletimizin vereceği kararla Yalova’mız önümüzdeki 5 yıl yönetilecek. Yalova’mız ve memleketimiz için hayırlı olsun” sözlerini sarf etti.

Polat: Başarılı bir seçim kampanyası dönemi geçirdik

Yeniden Refah Partisi Yalova Belediye Başkanı Adayı Ayhan Polat da oyunu Sevim Göğez Ortaokulu’nda kullandı. Vatandaşların yoğun ilgisi altında oy kullanacağı sandığa gelen Ayhan Polat, oyunu kullandıktan sonra yaptığı açıklamada “Başarılı bir seçim kampanyası dönemi geçirdik. Sukünet içerisinde geçen seçim kampanyası dönemi için tüm partilileri tebrik ediyorum. Ben bu seçimde Yeniden Refah Partisi’nin büyük bir sürpriz yaparak oyunu rekor seviyede arttıracağına inanıyorum. Vatandaşlarımızı da oylarını kullanmak için sandığa davet ediyorum. Yalova’mız ve ülkemiz için hayırlı olsun” açıklamasını yaptı.  

Tokay ve Yıldırım da oyunu kullandı 

Ayrıca İYİ Parti Yalova Belediye Başkanı Adayı Halil İbrahim Tokay ve Zafer Partisi Yalova Belediye Başkanı Adayı Mevlüt Yıldırım da oyunu kullandı.

Yalova Melek’e ağlıyor: Dualarla uğurlandı Yalova Melek’e ağlıyor: Dualarla uğurlandı