Yalova Üniversitesi, stratejik planlama sürecinin önemli bir adımı olan "Strateji Geliştirme Çalıştayı"nı gerçekleştirdi. Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı koordinasyonunda düzenlenen çalıştay, "Yalova Üniversitesi 2024-2028 Stratejik Planı" hazırlık çalışmaları kapsamında İslami İlimler Fakültesinde yapıldı.

Gelecek 5 yıla ilişkin hedefler belirlendi

Çalıştaya Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Senay Yürür Karslıoğlu ve Prof. Dr. Hamit Er, Genel Sekreter Vekili Yalçın Tokay, Genel Sekreter Yardımcıları, Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Murat Azaltun, dekanlar, daire başkanları, akademik ve idari birimlerin birim kalite komisyonu ve destek ekibi üyeleri ile stratejik planlama ekibi üyeleri katıldı. Kalite Koordinatör Yardımcıları Doç. Dr. Sinem Ateş “Eğitim Öğretim” başlığında, Dr. Gökhan Tımaç “Liderlik, Yönetim ve Kalite” başlığında, Dr. Eyüp Çalık “Araştırma ve Geliştirme” başlığında ve Dr. Metin Öksüz “Toplumsal Katkı” başlığında çalıştayın moderatörlüğünü gerçekleştirdiler. Toplam 170 kişinin katılımıyla gün boyu devam eden çalıştayda, önümüzdeki 5 yıla ilişkin amaç, hedef, performans göstergesi ve stratejiler belirlendi.

Bahçekapılı’dan öğrencilere: Her zaman yanınızdayız Bahçekapılı’dan öğrencilere: Her zaman yanınızdayız

Yalova Üniversitesi, stratejik planlama sürecine verdiği önemle, geleceğe yönelik vizyonunu güçlendirerek yol almaya devam ediyor. Stratejik planlama çalışmalarıyla üniversitenin eğitim, araştırma, toplumsal katkı ve yönetim faaliyetlerindeki başarılarının artması hedefleniyor.