Çınarcık'ta otomobil takla attı: 1 yaralı Çınarcık'ta otomobil takla attı: 1 yaralı

Açıklamada “Temeli 297 adet fore kazık ve 497 deprem izolatörü ile depreme dayanıklı olarak projelendirilmiş ve inşa edilmiş olan hastanemiz ilk hasta kabulünü 08.09.2022 tarihinde gerçekleştirerek hizmete başlamıştır. Hastane hizmet binamız barındırdığı özelliklerle Yalova'nın en güvenli binalarından biri olma özelliğine sahiptir. Konum olarak şehrin hakim bölgesinde 200 dönüm arazi üzerinde, 105 bin metrekare kapalı alan ve 800 araçlık otopark alanına sahiptir” denildi.

Yolun çöken kısmı 110 metre

Açıklamanın devamında ise “Hastanemizin önünde çökme yaşanan yolumuz Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılmıştır. İlk çatlaklar 16 Ocak 2024 tarihinde başlamıştır. O dönemde ilimizde yaşanan yoğun yağış sebebiyle süreç hızla ilerlemiştir. 06 Şubat 2024 tarihinde yol trafiğe kapatılmıştır. Hastane önünde bulunan yol 710 metre uzunlukta olup; çökme yaşanan kısım 110 metre, trafiğe kapatılan alan ise 190 metredir. Söz konusu yol üzerinde hastanemizin 3 giriş ve çıkış olup; trafiğe kapatılan alanda 1 giriş- çıkışımız bulunmakta olup şu an itibariyle hastaneye giriş ve çıkışlar diğer 2 kapıdan sağlanmaktadır” ifadeleri kullanıldı.

8,5 şiddetinde depreme dayanıklı

Açıklamada son olarak “Yolun tamir ve bakımı ile ilgili belediye tarafından zemin etüdü çalışmaları tamamlanmış olup, Yalova Üniversitesi ilgili birim öğretim görevlileri ile yapılacak görüşmeler neticesinde yol yapım çalışmaları tamamlanacaktır. Hizmet binamız 8,5 büyüklüğündeki bir deprem anında dahi hizmet aksamayacak şekilde inşa edilmiştir. Hastane binası, otoparkı ve bahçe alanında hizmet sunumunu etkileyebilecek herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır. Vatandaşlarımıza 7/24 kesintisiz sağlık hizmeti sunumu devam etmektedir” sözlerine yer verildi.