“Tekstil atölyesini hayata geçireceğiz”

Kadınlar ve çocuklar için çok ciddi projelerinin olduğunu söyleyen CHP Altınova Belediye Başkan Adayı Yasemin Fazlaca,’ Altınova’lı kadınlarımızın ev ekonomisine katkı sağlayabilmeleri adına tekstil atölyesi projemizi hayata geçireceğiz. Kadınların evde ve atölyede istihdam edileceği sanayi ve tersaneler bölgesine yönelik tulum, eldiven, maske, yelek ve pantolon gibi iş kıyafetlerinin dikiminin yapılacağı Altınova Belediyesi tekstil atölyesini kuracağız.’ dedi.

“İlçe kadınlarımızı kalkındıracağız”

Kadınların yaşam alanlarına geniş yer vereceklerinin de müjdesini paylaşan Fazlaca,’ Kadınlarımıza özel kooperatifleşme, Anne Kart, Kadın Spor Merkezi, Kadın Yaşam Alanı, Ev Sanatları ve Tasarımı gibi birbirinden önemli projelerimizle Altınova’lı kadınlarımız hem ekonomilerine katkı sağlayacak hem de sosyal faaliyet alanlarından yararlanacak.’ dedi.

“Anne kart” uygulaması geliyor

Altınova’lı anneler için ‘Anne Kart’ projesinin hayata geçirileceğini söyleyen Altınova Belediye Başkan Adayı Fazlaca,’ Sosyal Belediyecilik anlayışımız Altınova’da hayata geçireceğiz. Anne Kart uygulamamızla 0-4 yaş arası çocuğu olan annelere ücretsiz anne kart verilecek. Anne kart ile Altınova’lı annelerimiz şehirci ve Yalova ulaşımında ücretsiz ulaşıma sahip olacaklar.’ dedi

Kadınlara özel “yaşam alanı”

Danışma Merkezi, çocuk oyun alanları, kreş, toplantı salonu, yüzme havuzu, kafeterya gibi tüm meslek alanlarını Kadın Yaşam Alanında toplayacaklarını söyleyen Başkan Adayı Fazlaca,’ Kadın yaşam alanı içerisinde fitness salonu, toplantı salonu, kafeterya, havuz gibi tüm ihtiyaçlara cevap verecek bir alan yapacağız. Burada kadınlarımız bir araya gelecek ve harika bir sosyal tesise kavuşacağız. Gene kadın spor merkezimizi de hayata geçireceğiz.’ dedi.

Fazlaca, çocukları unutmadı

Altınova’lı çocukların kendilerinin geleceği olduğunu söyleyen Başkan Adayı Fazlaca,’ Altınova’lı çocuklarımız ve özel çocuklarımız için iki önemli projemiz var. Bunlardan biri çocuklar için oyun evidir. Çocuklarımızın fiziksel, zihinsel ve duygusal gelişimine katkı sağlayacağız. 3-6 yaş arasındaki çocuklarımızın hayal güçlerini geliştirecek, sosyal becerilerini arttıracağız.’ dedi.

“Özel çocuklara” özel kurslar geliyor

İlçede down sendromlu çocukları unutmadıklarını, özel çocuklar için özel kursların olacağını da belirten Fazlaca, ’Özel çocuklarımıza daha iyi bir gelecek sunmak ve potansiyellerini en üst düzeye çıkartmak için kurslar açacağız. Bu kurslarla çocuklarımızın gelişimine katkı sağlayacağız.’ dedi.

“İlçe okullarına tam destek vereceğiz”

Altınova’da bulunan okullara tabildot desteğinin sağlanacağını söyleyen Başkan Adayı Yasemin Fazlaca,’ İlçemizin okullarına 1 temizlik görevlisi, aylık malzeme tefariği gibi desteklerimiz olacak. Ailelerimiz çocuklarının yemek derdini düşünmeyecek. Ailelerin, Altınova Belediyesi olarak temizlik ve yemek gibi bütçe dertleri olmayacak.’ dedi.

“Altınova’ya kamp alanı yapılacak”

Altınova’nın doğasını gün yüzüne çıkarmaya devam edeceklerinin de müjdesini veren Fazlaca,’ İlçemize yapacağımız kamp alanları projesi ile şehir içinden ve şehir dışından gelecek misafirlerimize doğayla baş başa zaman geçirecekleri yaşam alanı kazandıracağız. Kamp alanı içerisinde karavan parkı, çadır kamp alanı ve günübirlik kullanım tesisi projemiz hazır.’ dedi.

“Sosyal tesis” göz kamaştıracak

İlçenin gençlerini unutmadıklarını Sosyal Tesis, Piknik Alanları, Yürüyüş Parkurları, Spor Kursları ve Turnuvaları, Sanatsal ve Kültür Kafeleri, Gençlik Festivali, Madde Bağımlılığı ile Mücadele ve sahil kafeteryalarının oluşturulacağını, bu noktalarda ise gençlere istihdam sağlanacağını söyleyen CHP Altınova Belediye Başkan Adayı Yasemin Fazlaca,’ Bayraktepe ve Hersek plajımızı eşsiz bir tesis kuracağız. Bu tesiste konserler, tiyatro gösterileri, sergiler ve etkinlikler yer alacak. Tesisin içerisinde piknik alanları ve yürüyüş parkurları yer alacak. Altınova’mızın markasını daha yukarıya taşıyacağız.’ dedi.

“Altınova’lı gençlere tam destek”

Altınova’lı gençlere istihdam konusunda tam destek vereceklerini söyleyen Fazlaca,’ Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin Altınova Belediyesi olarak yanında olacağız. Gençlerimizin potansiyellerini en üst düzeye çıkartacağız. Kendi alanlarında yükselebilecekleri kariyer fırsatları sunacağız.’ dedi.

“Yüzme havuzu” Altınova’ya çok yakışacak

Altınova’ya Yüzme Havuzu kazandırmayı çok istediğini söyleyen Fazlaca,’ İlçemize mutlaka 5 yıl içerisinde yüzme havuzu kazandıracağız. Gene havuz ile birlikte su sporlarına ağırlık vereceğiz. Hersek plajımızı kısa sürede mavi bayraklı plaj haline getireceğiz. Yaz spor okullarına ağırlık vereceğiz. Burada kurslarımızın tamamının ücretsiz olmasını sağlayacağız. Ayakları yere basan projelerle geliyoruz.’ dedi.

“Önce eğitim”

Altınova’da eğitime her zaman destek vereceklerini ve eğitimle ilgili projelerinin olduğunu söyleyen Fazlaca,’ İlçemizde eğitime her zaman öncelik vereceğiz. Çocuklarımızın ve gençlerimizin yanında olacağız. Çocuk Sanat Okulu, Dil Kursları, Müzik ve Gösteri Sanat Kursları, Kişisel Gelişim Kursları, Etüt Merkezi, Dijital Dershane, LGS Hazırlık Kursu, Üniversite Hazırlık Kursu, Anaokulu ve Kreş, 3-6 Çocuklarımız için oyun evi gibi projelerimiz var. Dolu dolu projelerle geliyoruz.’ dedi.

“İhtiyaç sahibi ailelere destek olacağız”

Ekonominin can yaktığı, gelir düzeyinin düştüğünü söyleyen Fazlaca,’ Biz Altınova olarak büyük bir aileyiz. Aile demek zor zamanlarda ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaktır. Bizlerde Altınova Belediyesi olarak dayanışma ve yardımlaşma kültürünü oluşturacağız. Gelir düzeyi düşük olan, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza destek olacağız.’ dedi.

Altınova’da esnafın sorunlarını gene esnaflarla birlikte çözeceklerini söyleyen CHP Altınova Belediye Başkan Adayı Fazlaca,’ Altınova Belediyesi evde Bakım Hizmeti mevcutta aktiftir. Bizlerde bu düzenlemeyi geliştireceğiz. Gene ilçemizde sünnet şölenlerine ara vermeden devam edeceğiz. Kültür gezilerimiz ile ilçe halkımızın bilincini arttıracağız. Yeni doğum yapan ailelerimizin yanlarında olacak, kendilerine destek vereceğiz. Can dostlarımız olan sokak hayvanlarını benimseyecek, etkili ve kapsamlı çalışmalar yürüteceğiz.’ dedi.

“Altınova’nın alt yapı ve üst yapısını yenileyeceğiz”

Subaşı ve Kaytazdere istikametinde üst geçitlerin altından alt geçit yaparak trafiği rahatlatabileceklerini söyleyen CHP Altınova Belediye Başkan Adayı Yasemin Fazlaca,’ İlçemizde alt yapı ve üst yapı projelerimiz hazır. Trafik iyileştirme çalışmalarımız hazır. Altınova’nın gerekli görüldüğü yerlerde kanalizasyon ve su alt yapısı, yol ve kaldırım düzenlemeleri, elektrik ve aydınlatma düzenlemeleri yapılacak. Gere bunlarla birlikte yeşil alanlarımızın sayısını arttıracak ve parklar yapmaya devam edeceğiz. Fiber optik altyapı ile şehrimizi teknolojiye uyduracağız.’ dedi.

İşçiler için “konuk evi projesi”

YSK açıkladı: Yalova'nın vekil sayısı değişti mi? YSK açıkladı: Yalova'nın vekil sayısı değişti mi?

Altınova’da yaşayan işçiler içinde projesinin olduğunu belirten Fazlaca,’ İlçemizin tersaneler bölgesi olması nedeniyle işçilerimiz içinde projelerimiz hazır. İşçiler için konuk evi projemiz tamamlandı. İşçi kardeşlerimizin daha iyi yaşam koşullarına erişimini sağlayacağız. Konforu ve refahı arttıracağız.’ dedi.

“Spor tessilerimizi iyileştireceğiz”

İlçede mevcut spor tesislerinin iyileştirilmesi yönünde çalışmaları olacağını söyleyen Başkan Adayı Fazlaca, ’İlçemizdeki halı sahalarımızın fiziki şartlarını gözden geçireceğiz. Gene güreş alanımız olan Hersek güreş meydanında çalışmalarımız olacak. Hersekzade Ahmet Paşa Stadyumunun şartlarını iyileştirecek, gençlerimizin sosyalleşmelerini sağlayacağız.’ dedi.

“İlçemize otobüs terminali kazandırmak istiyorum”

Altınova’ya bir otobüs terminali kazandırmak istediklerini söyleyen Başkan Adayı Yasemin Fazlaca, ’Yoğun trafiğin rahatlatılması ve yolcu güvenliğinin sağlanabilmesi adına şehir içi ve şehir dışı otobüs ve minibüs park alanı sağlayacağız. Gene bununla birlikte mevcut balıkçı barınağının fiziki ihtiyaçları iyileştirilecek” dedi.

“Su saatlerinden ücret alınmayacak”

Altınova’da su saatlerinden değişim ücretinin alınmayacağını belirten Fazlaca,’ Su saatlerinin arızalanmalarında ve bozulmalarında değişim ücreti kesinlikle alınmayacaktır. Mahalle ve sokaklardaki eksik aydınlatmalarımızın tamamı giderilecek ve güvenlik problemini ortadan kaldıracağız.’ diye konuştu. 

Editör: Manşet Gazetesi