Subaşı’nda miting gibi açılış Subaşı’nda miting gibi açılış

Yeniden Refah Partisi (YRP) Seçim Beyannamesi ve Aday Tanıtım Toplantısı başkent Ankara’da Atatürk Spor Salonu ve Sergi Sarayında başladı. Yoğun katılımın olduğu toplantıya Yeniden Refah Partisi’nin yönetim kadrosu ve 81 ildeki teşkilat üyeleri katıldı. Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, tıklım tıklım dolu olan salona alkışlar arasında girdi. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başladı.

Belediye başkanı adayları açıklanacak

Toplantıya Yalova’dan da yoğun katılım vardı. Yeniden Refah Partisi Yalova İl Başkanı Abdullah Zeki Ercan, Yalova Belediye Başkan Ayhan Polat, Altınova Belediye Başkan Adayı Cengiz Kalyon, Armutlu Belediye Başkan Adayı Beytullah Şengöz, Çiftlikköy Belediye Başkan Adayı Erkan Pelitoğlu, Erbakan Vakfı Yalova Kurucusu Başkanı İbrahim Yıldırım, Yalova İl Genel Meclis Başkan Adayı Onur Onar, Subaşı Belediye Başkan Adayı Ufuk Çınar, Tavşanlı Belediyesi Başkan Adayı Hüseyin Açıkel ve Kaytazdere Belediye Başkan Adayı Ömer Ziya Geçit de katıldı. Toplantıda Yeniden Refah Partisi’nin seçim beyannamesi açıklanacak. Ayrıca belediye başkan adayları da kamuoyu ile paylaşılacak.

Seçim beyannamesi 100 başlıktan oluşuyor

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, Mahalli İdareler Seçimlerine ilişkin seçim beyannamelerinin 100 temel başlıktan oluşacağını, ana başlığının ahlaklı belediyecilik olduğunu dile getirdi. Kılıç, seçim beyannamesinde çocuklar, gençler, kadınlar, yaşlılar, engelliler ve sokak hayvanlarının bulunduğunu, beyannamede "yaratılan bütün canlılara can, nefes alma ve yaşama imkanının olduğunu" ifade etti.