23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Yalova’da Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı. 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. Ardından Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanına kadar kortej yürüyüşü gerçekleştirildi. Korteji Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı ve protokol üyeleri katıldı. Bando takımı eşliğinde 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanında sona eren kortejin ardından törene geçildi.

Dereceye giren öğrencilere ödül verildi

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. Daha sonra ilkokul öğrencileri şiir okudu. Okunan şiirlerden sonra da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı konulu resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya ve Yalova Belediye Başkanı Mehmet Gürel tarafından ödülleri takdim edildi. Törende son olarak dans gösterileri düzenlendi. Gösterilerde renk kareler oluştu.

Altınova’da 23 Nisan coşkusu

Yalova'da silahlı kavga dehşeti: 1 yaralı Yalova'da silahlı kavga dehşeti: 1 yaralı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarının bir diğer adresi Altınova oldu. Altınova Hükümet Konağı önünde düzenlenen tören, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin sunulması, saygı ve duruşu İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

 

Kaymakamlıktaki törene; Altınova Kaymakamı Halil İbrahim Kazar, Garnizon Komutan Temsilcisi, Altınova Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca, Kaytazdere Belediye Başkanı Doğan Çitil, Subaşı Belediye Başkanı Turhan Canbay, Tavşanlı Belediye Başkanı Mücahit Kaçar, Altınova İlçe Emniyet Müdür H. Kürşat Seçer, Altınova İlçe Jandarma Komutanı J. Ütğm. Fırat Zorlu, Altınova İlçe Milli Eğitim Müdürü Zeki Sitar, siyasi parti temsilcileri, il genel ve belediye meclis üyeleri, STK temsilcileri, dire amirleri, öğretmen ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Öğrencilerin gösterileri ayakta alkışlandı

Programda öğrencilerin sergilediği birbirinden etkili gösteriler büyük alkış aldı. Törenler, ödül töreni ile sona erdi. Törenlerin ardından; Altınova Kaymakamı Halil İbrahim Kazar, Altınova Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca ve Garnizon Komutanlığı Temsilcisi tebrikleri kabul etti.