Trabzonsporlular Derneğinden coşkulu karşılama Trabzonsporlular Derneğinden coşkulu karşılama

Yalovaspor Kulübü Tesisleri’nde düzenlenen törene Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya, Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, AK Parti İl Başkanı Umut Güçlü, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ümit Yılmaz ve amatör spor kulüplerinin temsilcileri katıldı.

Soygüzel: Destek miktarını 3 katına çıkardık

Törende konuşan İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel, “Köylerimizde yaşayan evlatlarımızın da uygun koşullarda spor yapabilmesi için amatör kulüplerimize destek oluyoruz. Bu yıl bir önceki yıla oranla destek miktarını üç katına çıkardık. Son 5 yılda da 3 milyon 158 bin TL tutarında tesis ve malzeme desteği sağladık. Bundan sonra da köylerimizin ve kulüplerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Yalova’mıza ve köylerimize hayırlı olsun” dedi.

61 amatör köy spor kulübüne destek sağlandı

Soygüzel’in ardından konuşan Ümit Yılmaz da “İI Özel İdaresi olarak, sporun ve sporcuların gelişimine yönelik desteklerimizi sürdümeye devam ediyoruz. Son beş yıl içinde, İl Özel idaremizin kaynaklarıyla birlikte 61 farklı amatör köy spor kulübüne toplamda 4 bin 67 adet çeşitli spor malzemesi sağladık. Bu hizmetlere yaklaşık 932 bin lira harcama yapıldı. Ayrıca son 5 yıl içerisinde İl Özel İdaresi olarak, spor tesislerine yapmış olduğu yatırımlarla sağlıklı ve uzun ömürlü spor kompleksleri oluşturduk. Toplamda 13 projeye yapılan 2 milyon 218 bin lira harcama ile köylerimizin gençlerine modern ve güvenli spor alanları sağlandı. Bu çerçevede, sporun her kesime ulaşması ve gençlerimizin aktif bir şekilde spor yapmalarını teşvik etmek için çabalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Tüm bu yatırımlara son 5 yılda 3 milyon 150 bin lira ödenmiştir. Amacımız, sporun tabana yayılmasını sağlayarak genç sporcuların gelişimine katkıda bulunmak ve sağlıklı yaşamı teşvik etmektir” ifadelerini kullandı.

Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk ise her zaman amatör spor kulüplerinin yanında olacaklarını ve desteklerini sürdüreceklerini söyledi. Konuşmaların ardından Vali Hülya Kaya ve protokol üyeleri tarafından amatör spor kulüp temsilcilerine malzemeleri takdim edildi.