Açılış konuşmasını Yalova Yeşilovaspor Kulüp Başkanı Yalçın Oruç gerçekleştirdi. Başkan Oruç konuşmasında: ”Değerli Yeşilova Spor taraftarları ve kıymetli misafirler, istişare toplantımıza hepiniz hoş geldiniz. Biz kendi emeğimizle kendi çalışmamızla bu takımı şuan ki konumuna getirdik. Yeri geldi, işimizi, gücümüzü, ailemize ayırmamız gereken zamanları Yeşilova Spor için harcadık ve harcıyoruz. Önceliğimiz hep Yeşilova Spor Kulübü oldu. Son birkaç yıldan bu yana ailemize dahi zaman ayıramıyoruz. Takımı kurduktan sonra hep büyük hedefler ve hayaller kurduk. İlk sezonda şampiyon olduk. Yalovaspor ile play-off maçı oynadık. Grubu namağlup bitirip BAL ligine çıktık. Şuanda bulunduğumuz grubun şampiyon adayıyız.

Türkiye Yeşilova’yı biliyor, tanıyor ve konuşuyor

Bu başarılarımıza rağmen, bu sezon büyük maddi imkânsızlıklar yaşıyoruz. İki buçuk yıldır çocuğumu elinden tutup berbere götüremedim. Aileme bir saat zaman ayıramadım. Çünkü tek bir derdim vardı. Yeşilova Spor’ u 3. Lig’e çıkarmak ve profesyonel ligde mücadele etmesini sağlamak.  

Yeşilovaspor Kulübü olarak amacımız, ikinci sınıf insan muamelesi gören insanımızın daha değer gördüğü, sesini duyurabildiği bir oluşum kurmaktır.

Rabbime şükürler olsun ki bunu da başardığımıza inanıyorum. Artık bırakın Yalova’yı, Türkiye Yeşilova’yı biliyor, tanıyor ve konuşuyor. Kulübün geleceği bura toplanan siz değerli taraftar ve misafirlerimizin elinde. Önümüz yerel seçimler var. Bu seçim sürecinde toplu bir şekilde hareket etmeliyiz. Kulübümüzün geleceği sizlerin elindedir. Ya tamam diyeceğiz, ya da devam diyeceğiz. Bize inanın, güvenin bu takım şampiyon olup 3. Lige çıkacak. Çocuklarımızın geleceği daha sağlam temellerde olacak.’’

Oruç, ‘’Çocuklarımıza ve gençlerimize kucak açtık’’

Bir konuya dikkatinizi çekmek isterim. İki yıldır mahallemizde çocuklara veya gençlere yönelik hiçbir olumsuz olay yaşanmamıştır. Bunun sebebi Yalova Yeşilovaspor Tesisleri olarak çocuklarımıza ve gençlerimize kucak açmamızdır. Çocuklarımız gözlerimizin önünde topunu oynuyor. Daha sonra ise hemen evlerine dönüyorlar. Bizler, sizlerden herhangi bir maddi talepte bulunmuyoruz. Sadece yaklaşan yerel seçimlerde Yeşilovaspor Kulübünün menfaatine yönelik, hep birlikte hareket edebileceğimiz bir oluşum istiyoruz. Sizlerden ricam bu seçim sürecinde yanımızda dik durmanız. Kapınıza oy istemeye gelenlere, Yeşilova Spor ile birlikte hareket edeceğinizi söylemenizi istiyoruz. Şahsım olarak hiçbir siyasi partiye ne meclis üyeliği, ne de bir başka talebim olmamıştır, olmayacaktır da. Tek derdim, halkımıza ve arkadaşlarımıza umut olmaktır. Katılım sağladığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Allah razı olsun” diye konuştu.

Oruç; “Kulübümüzün borcu 3 milyon 500 bin TL’dir”

Yalçın Oruç konuşmasının ardından bu güne kadar Yalova Yeşilovaspor Kulübün de yapılan bağış, masraf ve giderlerden oluşan listeyi katılımcılarla paylaştı;

Takım otobüsü ve giydirme ücreti: 3 milyon Türk Lirası, Kulüp tesisimiz anahtar teslim: 11 milyon 500 bin Türk Lirası, Kulübün forma, kamp, malzeme, yeme, içme masrafı: 7 milyon Türk Lirası, son maça kadar ödenen maç primleri: 5 milyon Türk Lirası, Transfer Harcamaları: 20 milyon Türk Lirası dır.

Şu ana kadar 45 futbolcu takımızda aktif olarak rol alırken, takımımızı 20 milyon Türk Lirasına kurduk. Şampiyon olmaya aday takımlar içerisinde en masrafsız takım olarak biz gözüküyoruz. İnanıyoruz ve güveniyoruz ki bu sene şampiyon olacağız.

Buse Tosun gençlere örnek oluyor Buse Tosun gençlere örnek oluyor

Kulübümüz şuana kadar üç tane teknik direktör değiştirmiştir. Bu teknik direktörlerin maliyeti; 1 milyon 800 bin TL’dir. Kulübümüzün tesisinde 11 kişi çalışmaktadır. Masör, malzemeci, aşçılarımızla birlikte 11 kişi maaş almaktadır. Çalışan maaşları ile birlikte bu güne kadar ödenen ücret; 1 milyon 300 bin TL’dir.

BAL ligine harcanan para 50 milyon 600 bin Türk Lirasıdır. Kulübümüze gelen bağış, yardım, sponsorlar ve gönderdiğimiz futbolculardan gelen toplam para 12 Milyon Türk Lirasıdır. Kulübümüzün borcu 3 milyon 500 bin TL’dir. Bu çok büyük bir başarıdır. Grubumuzdaki çoğu takımların çok büyük borçları var. Biz bunu tek başımıza buraya kadar getirdik. Top siz de. Şahsım olarak tek bir derdim var. İkinci sınıf insan muamelesi görmek istemiyoruz. Bizde artık söz sahibi olmak istiyoruz.

Oruç : ‘’Yeşilova Spor ‘un başarısını istemiyorlar’’

Sözlerini, kentin yönetiminde etkin olan kurum ve kuruluşların başkanlarına yönelik sürdüren Başkan Yalçın Oruç:  “İki gün önce TFF İcra Kurulu Üyesi ve Amatör İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Düşmez Yalova’ya geldi. Yalova’yı BAL Liginde temsil eden tek takım biziz maalesef bizi Ali Düşmez ile görüştürmediler. Böyle bir çifte standartla karşı karşıyayız. Biz Yalova’ya gelen Ali Düşmez’ e bir forma hediye etmiş olsaydık her şey çok farklı bir noktaya gelirdi. Ama şunun farkındayız. Yeşilovaspor ’un başarısını istemeyenler var. Bize engel oluyorlar. Bu tür engelleri tek başımıza aşacak değiliz. Bir olur, birlikte olursak bu engelleri aşarız. Artık ya tamam diyoruz, ya devam. Bundan sonra söz taraftarlarımız bu takıma gönül vermiş olan sizlerde’’ şeklinde açıklamasını tamamladı.

Başkan Yalçın Oruç’un yaptığı sert açıklamanın ardından,  yeşil-mavili takıma gönül verenler, Yeşilovaspor’ un başarılı olabilmesi için yapılması gerekenler hakkında istişarelerde bulundular.