Mehmet Gürel mazbatasını aldı: “Yalova kazandı” Mehmet Gürel mazbatasını aldı: “Yalova kazandı”


31 Mart Mahalli İdareler seçimlerine sayılı günler kala projeleri merak edilen Cumhur İttifakı Yalova Belediye Başkan adayı Mustafa Tutuk, projelerini Yalova halkı ile buluşturdu. RDKM’de gerçekleşen lansman gecesinde Yalovalılar salona sığmadı. Salon dışarısında da kurulan led ekrandan projeleri izleyen vatandaşlar önümüzdeki dönemde Yalova’ya kazandırılacak yatırımları heyecanla takip ettiler. 
Lansman gecesine AK Parti Yalova İl Başkanı Umut Güçlü, MHP Yalova İl Başkanı Ahmet İhsan Güldoğan, BBP Yalova İl Başkanı Munip Namal, AK Parti MKYK üyesi ve AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş ile eski il başkanları, milletvekilleri, belediye başkanları, ilçe başkanları, belediye başkan adayları, STK temsilcileri, partililer ve vatandaşlar katıldılar. Yalova Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkanı Mustafa Tutuk ise geceye eşi Gökşen Tutuk ve çocukları ile birlikte katıldı. Tutuk lansman öncesinde sahneden programa katılanları selamladı. Ardından yerine geçen Tutuk’un yanına gelen minik bir çocuk ise kendi bilekliğini Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk’a hediye etti. Tutuk ise çocuğa sarılarak bir süre sohbet etti. 

Güçlü : Yalova'dan bu kadar uzaklar 

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan gecede ilk konuşmayı AK Parti Yalova İl Başkanı Umut Güçlü yaptı. Yalova’nın bir önceki dönemde onca yılda alamadığı hizmetleri Mustafa Tutuk başkanlığında 4,5 yılda aldığını ifade eden Güçlü, önümüzdeki dönemde de ayağı yere basan projelerin bir bir hayata geçirildiğine herkesin şahitlik edeceğini dile getirdi. CHP İl Başkanı Erdem Doğancı’nın kendi partisinin programında Yalova’yı ilçelerle kıyaslamasını da eleştiren Güçlü, “Önümüzde bir yerel seçim var. Ben AK Parti teşkilatlarımızın Yalova’da kurulduğu günden beri en büyük zaferi bu seçimde kazanacağına inanıyorum. Yalova Belediye başkanımızın projelerini görme ve bilgi alma imkanım oldu. Bu projelerin hepsi yere sağlam basan Yalova’nın ihtiyacı olan projeler. Kısa bir süre önce CHP’nin İl Başkanının partisinin bir programında, ‘Yalova’mız Dilovası mı olsun, Nilüfer mi olsun” dedi. Karşılaştırdığı yerler maalesef ki ilçe il değil. Yalova o kadar güzel bir yer ki ülkemizin 81 ilinin Yalova gibi olmak gibi bir hedefi varken bizim muhalefet il başkanı Yalova’yı ilçelerle kıyasladı. Yalova’dan bu kadar uzaklar. Bu kadar Yalova’dan bir haberler. Belediye başkanımız Mustafa Tutuk 4,5 senedir Yalova için elinden gelen her şeyi yapıyor. İshale hatlarından tutun da altyapıya, yollara, sosyal donatılara kadar, kültürel faaliyetlerden spora kadar inanılmaz şeyler başardı. Kendisi bir önceki dönemin yönetiminin onca yılda yapamadığı belediyeciliği 4,5 yıl gibi kısa bir sürede örnekli olarak kendilerine sundu. Bu dönemde ise inanılmaz hizmetlerin Yalova’ya nasıl kazandırılacağını bir kez daha herkese gösterecek. Ben kendisine bu süreçte yaptığı büyük çalışmalar için teşekkür ediyorum. “ dedi. 
“31 Mart akşamı zaferi kutlayacağız”
AK Parti İl Başkanı Umut Güçlü’nün ardından alkışlar eşliğinde sahneye gelen MHP Yalova İl Başkanı Ahmet İhsan Güldoğan salonda yaşadıkları coşkuyu 31 Mart akşamı meydanlarda da yaşayacaklarını ifade etti. MHP’nin her koşulda Cumhur İttifakı Belediye Başkan adayı Mustafa Tutuk’un yanında olduğuna da dikkat çeken Güldoğan, “Cumhur ittifakı olarak Yalova Belediye Başkanımız ve Belediye Başkan adayımız Mustafa Tutuk için sahadayız. Seçim sonuna kadar da hız kesmeden çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Yalova’da güven ve istikrar istiyorsak, Cumhur İttifakının belediye başkan adayı Mustafa Tutuk’un bunu sağlayacağından kimsenin şüphesi olmasın. MHP teşkilatları her durumda ve koşulda Cumhur İttifakı Belediye Başkanı ve Belediye Başkan adayı Mustafa Tutuk’un yanındadır. 31 Mart akşamında bugün bu salonda yaşadığımız coşkuyu Cumhuriyet Meydanında da hep birlikte yaşayacağız.” şeklinde konuştu.
“Seçim çalışmalarını sadece seçim dönemi yapan bir zihniyet olmadık”
Gecede protokol konuşmalarının sonuncusunu ise AK Parti MKYK üyesi ve AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş gerçekleştirdi. AK Parti’nin seçim çalışmalarını sadece seçim dönemlerinde yapan ardından da halka sırtını dönen bir zihniyet asla olmadığını dile getiren Büyükgümüş, “Geçen hafta Yalova’daki tüm belediye başkan adaylarımızın, belediye meclislerimizin ve il genel meclisinin adaylarının tanıtımını yine hep birlikte yaptık. Yine ilçelerimizde de aday tanıtım toplantıları ve proje lansmanları ile milletimizle bir araya geliyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi bir seçim çalışmalarını asla ve asla bir propaganda dönemi olarak görmüyoruz. Yani sadece seçim zamanı vatandaşa gidip seçim bitince de sırtımızı dönmüyoruz. Yalova’nın her noktasında, köylerinde, beldelerinde ilçelerinde ve il merkezinde biz seçim çalışmalarını istikametini milletimizle birlikte tayin ettiğimiz bir çalışma programı olarak görüyoruz. Bugün burada Mustafa Başkanımızın açıklayacağı projelerini sahada herkese anlatacak, gönüllere ve zihinlere bir gergef gibi işleyeceğiz. 31 Mart akşamında ise büyük bir zaferle Yalova’da AK Belediyeciliği, Cumhur İttifakının zaferini hep birlikte kutlayacağız. Bugün bu salondaki kalabalık, coşku ve atmosferde bunun işaret fişeğini görüyorum.” diye konuştu. 
Projelerini kamuoyuna anlattı
Konuşmaların ardından RDKM’deki muhteşem atmosferde yoğun bir tezahürat altında sahneye gelen Yalova Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan adayı Mustafa Tutuk, salondaki herkesi selamladı. Dakikalarca salonu dolduran gençlerin tezahüratlarını izleyen Tutuk, gençlerin kendisi için çok ayrı bir yere sahip olduğunu ve gençlerin, “Mustafa Abisi” olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. 
Burada proje tanıtımı öncesinde kısa bir konuşmayla halka da hitap eden Tutuk, “1,5 yılı pandemi olmak üzere 4,5 yılda hiçbir vadimiz olmadan yaptığımız çalışmaları program başlangıcında ki videoda sizlerle paylaştık. Neler yaptığımızı gördünüz. Cumhur İttifakı belediyeciliği budur. Ama bu gece Yalova’mıza 30 proje için söz vereceğiz. Şunu sıklıkla söylüyorum. Hiçbir vadimiz olmadan yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır. Yalova için hayali, hayata geçirilemeyecek hiçbir proje üretmedik. Biz sadece yapabileceklerimizi söyleriz, yine öyle yapıyoruz ve hayata geçireceğimiz ayağı yere sağlam basan projeleri halkımıza açıklıyoruz. Yalova ve Yalova halkı bu projeleri hak ediyor ve biz de bu projeleri halkımızla buluşturmak için sabırsızlanıyoruz” dedi. 
Yalova Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan adayı Mustafa Tutuk konuşmasının ardından Yalova’ya çağ atlatacak projelerini bir bir açıkladı. Tutuk’un Yalova’ya kazandıracağını vadettiği 30 proje ise şu şekilde kamuoyu ile paylaşıldı; 
1. Kentsel Dönüşüm ve Rezerv Konut Projesi
2. Yalova Belediyesi Yeni Hizmet Binası Projesi
3. Güney Çevre Yolu Projesi
4. Ağaçlı yollar, caddeler Projesi
5. İzmit Karayolu Yan Yol Düzenlemesi Projesi
6. 3. Etap Balaban Deresi Bisiklet ve yaya yolu Projesi
7. Şehir ve Kampüsü birleştiren bisiklet ve yürüyüş yolu Projesi
8. Hastaneye Doğrudan Ulaşım Projesi (14 mahalleden), 
9. Sosyal Destek Kart Projesi
10. Merkez Sahil Düzenlemesi Projesi (Şiir yolu Balıkçılar Barınağı), 
11. Yürüyen Köşk Müştemilatı Projesi (Sosyal amaçlı kullanılacak),
12. Hapishanenin kaldırılması ve Yeni Kongre ve Kültür Merkezi Projesi
13. GOP Mahallesi Pazaryeri, Kapalı Havuz ve Sosyal Tesis Projesi
14. Barış Manço Amfi Tiyatro Restorasyonu Projesi
15. Millet Bahçesi Kütüphane ve Spor Alanları Projesi
16. Yalova Belediyesi Kütüphanesi projesi (Karizma 2.kat), 
17. Rüstempașa Kütüphanesi Projesi
18. Çamlık Parkı Rekreasyon Alanı Projesi 
19. Bayraktepe Sosyal Tesisleri Projesi, 
20. Millet Ormanı ve Mesire Alanı Karavan Park Projesi 
21. Kapalı Spor Salonu Projesi
22. Su Sporları Merkezi Projesi
23. Adnan Menderes 3. Amatör Futbol Sahası Projesi 
24. Engelli Gündüz Yaşam Merkezi Projesi
25. Yalova Belediyesi Düğün Salonu Projesi 
26. Mahalle Konakları Projesi
27. Yeni Sağlık Ocakları Binası yapımı Projesi
28. Kadınlar Lokali Projesi 
29. Sokak Hayvanları Doğal Yaşam Alanı Projesi
30. Şehit Ömer Faydalı Caddesi düzenlemesi Projesi
Tam kadro sahaya çıktılar
Yalova Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Yalova Belediye Başkan adayı Mustafa Tutuk projelerinin tanıtımı sonrasında AK Parti Yalova il Başkanı Umut Güçlü, MHP Yalova İl Başkanı Ahmet İhsan Güldoğan, BBP Yalova İl Başkanı Munip Namal, AK Parti MKYK Üyesi ve Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, Yalova Belediye Meclisi adayları ve İl Genel Meclisi adayları ile birlikte sahnede lansman toplantısına katılan kalabalığı selamladı.