Koru Belediye Başkanlığı görevini 3 dönemdir yürüten Kamil Yaman, seçim irtibat ofisinin açılışını gerçekleştirdi. Seçim ofisinin açılışına CHP Yalova Milletvekili Tahsin Becan, CHP İl Başkanı Erdem Doğancı, CHP Çınarcık İlçe Başkanı Hasibe Birgin, CHP ilçe ve belde belediye başkan adayları ve yüzlerce Koru’lu katıldı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği açılış töreni mitinge dönüştü. Kamil Yaman “CHP'nin Efsane Başkanı" sloganları eşliğinde sahneye çıktı. Koru halkının yoğun katılımı ve coşkusu seçim ofisinin açılışına damga vurdu.

Doğancı: Helal olsun Koru’ya

Törenin açılış konuşmasını CHP Çınarcık İlçe Başkanı Hasibe Birgin yaptı. Birgin’in ardından sahneye çıkan CHP İl Başkanı Erdem Doğancı, “CHP'nin kalesi Koru halkı yine yaptı yapacağını. Bu coşkuyu katılımı herkesin görmesini isterdim. Helal olsun Koru'ya" diyerek yoğun katılımları için vatandaşlara teşekkür etti.

Becan’dan seçim zaferi açıklaması: Teşekkürler Yalova Becan’dan seçim zaferi açıklaması: Teşekkürler Yalova

Becan: Koru her zaman CHP’nin kalesi olmuştur

CHP Yalova Milletvekili Tahsin Becan da yaptığı konuşmada “Koru Beldemiz her zaman CHP'nin onurlu bir kalesi olmuştur. 3 dönemdir Belediye Başkanlığını yürüten başkanımızın çalışmalarıyla Koru, Yalova'nın en nezih yerleşim yerlerinden biri oldu. İnanmış bir Koru halkını görüyorum burada. Bende inanıyorum bu seçimlerde yine bizi taçlandıracaksınız. Yine inanıyorum ki, Yalova'nın 14 ayrı seçim bölgesinde kazanacağız. Sokaklarda, alanlarda ben bunu görüyorum. Bu seçim aynı zamanda ne kadar yerel bir seçim olsa da Türkiye'nin aynı zamanda bir kader seçimidir” sözlerini sarf etti.

Yaman: Koru’ya bir kez daha bahar getireceğiz

Kürsüye “CHP'nin Efsane Başkanı" sloganları arasında çıkan Kamil Yaman ise konuşmasında “Bugüne kadar sizlerin hayalinizi gerçekleştirdim. Bu benim son dönemim. Bu dönemde de siz hayal edeceksiniz, bizler gerçekleştireceğiz. 3 dönemdir Koru'ya Mart ayında bahar getirdik. 31 Mart seçim gününde de bir kez daha Koru'ya bahar getireceğiz. Bu seçimleri farklı almak zorundayız. Her birey aday gibi çalışmalı ve sandıklara sahip çıkmalıdır" dedi

Yaman: En az yüzde 10 fark almazsam mazbatayı almaya gitmeyeceğim

Konuşmasında sık sık AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş’ü de eleştiren Yaman iddialı konuştu. Koru’da seçimi büyük bir farkla kazanacağını söyleyen Yaman, son olarak şunları söyledi: “Seçimi en az yüzde 10 oy farkla kazanacağım. Eğer en az yüzde 10 fark atmazsam mazbatayı almaya gitmeyeceğim. Mazbatayı alması için bir arkadaşımı göndereceğim.”

Törende son olarak CHP Koru Belediyesi Meclis Üyesi Adayları sahneye çıkarak kendilerini tanıttı. Ardından seçim irtibat ofisinin açılış kurdelesi kesildi.