Yalova- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yalova Milletvekili Tahsin Becan, 31 Mart seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Partisinin yol haritasını anlatan Becan, “Yalova genelinde gösterdiğimiz bütün Belediye Başkanı, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi adaylarımızla her seçim bölgesinde iddialıyız. Kentimizin ve halkımızın sorunlarını biliyoruz. Güvenli, huzurlu ve rahat bir yaşam için Yalovamıza refahı esas alan, risk yönetimini, eşit hizmeti, adil paylaşımı, kent güvenliğini ve planlamayı öne çıkaran halkçı belediyecilik vadediyoruz. Seçim sadece kapı çalmakla kazanılmıyor. Gönülleri de çalmalıyız. Bütün kadrolarımızla sahadayız. İnanıyoruz ki, 1 Nisan Pazartesi günü güzel, mutlu, umutlu bir güne uyanacağız” diye konuştu.

“Önceliğimiz güvenli bir kent yaratmak”

Bir yıl önce Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremleri 50 binden fazla yurttaşın hayatını yitirdiğini, sağ kurtulup evini, işini kaybeden yurttaşların ise yaralarının hala sarılmadığını ifade eden CHP Yalova Milletvekili Tahsin Becan, “Deprem, Yalovamızın gerçeğidir. Önceliğimiz insan yaşamına değer veren güvenli bir kent yaratmaktır. Kısa, orta ve uzun vadeli planlarla yıllardır ihmal edilen mevcut yapı stokunu güvenli hale getireceğiz. Dayanıksız yapıları bilimsel raporlar doğrultusunda güçlendireceğiz, kentsel dönüşüm planına alacağız. Rant odaklı değil yaşam odaklı bir dönüşümle yaşanabilir Yalova’yı inşa edeceğiz” açıklamasını yaptı. Beklenen büyük İstanbul depreminin insani ve ekonomik maliyetinin çok ağır olacağının altını çizen Becan, oluşacak tahribat nedeniyle depremden etkilenen kentlerinin kaderleriyle baş başa kalmaması için şimdiden önlem alınması gerektiğini vurgulayarak, “Türkiye’de afetlere hazırlık, ne yazık ki iktidar tarafından sadece afet sonrası yara sarmak üzerine kurgulanıyor. Oysa afet olmadan risk planlaması yapmak sadece yara sarmaz, can da kurtarır” dedi.

“Sağlam altyapı”

Yalova’nın geçmişten gelen sorunlarının başında altyapı eksikliğinin bulunduğuna işaret eden Becan, günü kurtarmak üzerine kurgulanan yatırımların sonuç vermediğini, plansız projelerle Yalova’nın zarar gördüğünü, çöken yeni hastane yolunun bu sorumsuzluğun ve vurdumduymazlığın son örneği olduğunu belirtti. Kimlikli ve konforlu Yalova için mevcut altyapı sorunlarının çözümünde ya da yeni altyapı inşalarında geçici çözümlerden uzak duracaklarını da anlatan Tahsin Becan, insanı ve doğayı esas alacaklarını kaydetti.

Oktay Atik: Köylerin refahı için gece gündüz çalışacağız Oktay Atik: Köylerin refahı için gece gündüz çalışacağız

“Halkçı belediyeciliği birlikte büyüteceğiz”

“Esnafımızla, iş insanlarımızla, girişimcilerimizle, üniversitelilerimizle, kadınlarımız, gençlerimiz, engelli ve emeklilerimizle şehrimizin kendine has imkân ve fırsatlarını kullanmanın etkin yollarını bulmak için sahadayız” diyen Tahsin Becan, “Yalova’yı ortak akılla, dayanışmayla yönetmeye talibiz. Bir ve birlikte, insan onuruna yaraşır, yaşanabilir, güvenli, kentler oluşturmak için yorulmadan çalışacağız. 1 Nisan’dan sonra da kentimizin imkânlarını ve gelirlerini adil ve hakça bölüştüreceğiz. Her yurttaşımızın belediye hizmetlerinden eşit şekilde yararlanmasını sağlayacağız. Hiç kimse için yeni imtiyazlara izin vermeyeceğiz” diye konuştu.

“Kadrolarımız güçlü, iddialıyız” 

31 Mart Yerel Seçimleri için Yalova’daki her seçim bölgesinde iddialı olduklarının altını çizen CHP’li Tahsin Becan, kazanacakları her belediye ile Yalova’da halkçı belediyeciliği büyüteceklerini söyledi. “Halkçı belediyecilik büyüdükçe vatandaşlarımızı çaresiz hissetmeyecek” diyen Becan sözlerine şöyle devam etti: “Yalova’da her seçim bölgesinde Başkan adaylarımızla, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi adaylarımızla daha güvenli, rahat, huzurlu bir yaşam için güçlü bir iddia ortaya koyuyoruz. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyetimizin kurucu kadrolarından miras aldığımız değerleri, aklın, bilimin ve istişarenin imkânlarıyla birleştirerek Yalova’yı yönetmeye hazırız. Ehliyetli ve liyakatli kadrolarımızla: Yalova’da Mehmet Gürel’le, Kadıköy Beldemizde Yılmaz Tavşan’la; Altınova’da Yasemin Fazlaca, Kaytazdere, Subaşı ve Tavşanlı Beldelerimizde Doğan Çitil, Turan Canbay ve Mehmet Hasip Başeğmez ile; Armutlu’da Osman Zeki Sarı ile; Çınarcık’ta Avni Kurt, Esenköy, Koru, Teşvikiye Beldelerimizde Özay Biber, Kamil Yaman ve Akın Büyükturan ile; Çiftlikköy’de Adil Yele, Taşköprü Beldemizde Ümit Korkmaz ile ve Termal’de Sabriye Sultan Yalçın ile ilimizi dirençli ve konforlu kılmaya talibiz. İnanıyoruz ve başaracağız.”