Seçimin tamamlanması ile birlikte mazbata süreci başladı. Yalova Adliyesi’ne gelen belediye başkanları burada mazbatalarını aldılar.

Fazlaca: Yeni dönem çok güzel olacak

Bu çerçevede Altınova ilçesinde yüzde 49,54 oy oranı ile belediye başkanı seçilen Yasemin Fazlaca da kalabalık bir grupla birlikte Yalova Adliyesi’ne giriş yaptı. Mazbatasını alan Fazlaca ardından alkışlarla adliyeden çıktı. Burada bir konuşma yapan Fazlaca, “Altınova ilçemizde seçimi kazandık. Tüm Altınova halkımıza hayırlı olsun. Yeni dönem çok güzel olacak. Söz verdiğimiz gibi Altınova için, halkımız için hizmet üretmek için var gücümüzle çalışacağız. Öncelikle belediye koltuğuna oturunca gelir giderleri bir gözden geçireceğiz. Ardından da çalışmalarımız ve hizmetlerimiz için düğmeye basacağız” dedi.
Avni Kurt: “Yapmamız gereken çok iş var”
Çınarcık Belediye Başkanı seçilen Avni Kurt, mazbatasını alarak resmen belediye başkanı olan diğer birisim oldu. Bir kez daha Çınarcık Belediye Başkanı seçilmesinin omuzlarına büyük bir yük yüklediğini dile getiren Kurt ise, “Öncelikle çok mutluyum. Tekrardan rabbim bu makamı bize nasip eyledi. Çınarcık ilçemize yeniden hizmet edecek olmaktan çok mutluyum. Yarınlar daha aydınlık olacak. Çınarcık’a bahar geldi. Çınarcık’ta herkesin yüzü gülüyor. Çok ciddi bir oy farkı ile seçimi kazanmamız da ilçe halkının bize ne kadar güvendiğinin en somut ifadesidir. Bu oyların omuzlarıma yüklediği ağır bir sorumluluk var. Şimdi hizmet zamanı. Yapmam gereken çok iş var. İnşallah ekibimizle birlikte ilçeye çok güzel hizmetler üreteceğiz. Kazanan Çınarcık oldu.” şeklinde konuştu.

Vali Kaya: 15 Temmuz milletin zaferidir Vali Kaya: 15 Temmuz milletin zaferidir

Turan Canbay: “Kaldığımız yerden devam edeceğiz”
Subaşı Belediye Başkanı olarak yeniden seçilen Turan Canbay da mazbatasını alarak seçmenler ve partililerle kutladı. Adliye çıkışında konuşan Canbay, “2 döneme başladık. Yani kaldığımız yerden devam ediyoruz. Subaşı için seçim döneminde verdiğimiz sözler var elbette bu sözleri de hızla yerine getirmek için çalışacağız. Ben bize destek veren vermeyen herkese yürekten teşekkür ederim” diye konuştu.
 

Son olarak Kaytazdere Belediye Başkanı seçilen Doğan Çitil de Yalova Adliyesine gelerek mazbatasını aldı.

Editör: Manşet Gazetesi