Türkiye Kadınlar Voleybol 2. Ligi Play-Off Çeyrek Final Grubu karşılaşmalarını Afyon’da oynayan Çiftlikköy Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, grupta 3 maçını da kazanarak Play-Off Yarı Finallerine yükselen 16 takım arasına girdi.

TVF Kadınlar Voleybol 1.Ligi’ne yükselme mücadelesi veren kırmızı siyahlılar, Play-Off Çeyrek Final etabında Afyon’da Manavgat Belediye Spor, Büyükçekmece Voleybol Akademi ve İçkale Spor’la karşı karşıya geldi. İlk maçını Büyükçekmece Voleybol Akademi ile oynayan Çiftlikköy ekibi, karşılaşmanın ilk setini 19-25 kaybetmesine rağmen, diğer setleri 25-14, 25-14 ve 25-17’lik skorlarla kazanarak mücadeleden 3-1’lik galibiyetle ayrılmasını bildi. Gruptaki ikinci karşılaşmasında İçkalespor’u 25-16, 25-16 ve 25-13’lük setlerle ve 3-0’la geçen Çiftlikköy Belediyespor, grup liderliği mücadelesinde son maçta Manavgat Belediyespor’un karşısına çıktı. Zorlu geçen karşılaşmada ilk seti 25-21 alan kırmızı siyahlılar, ikinci seti 25-18, üçüncü seti 25-17’lik skorlarla kaybedince, mücadelede 2-1 geriye düştü. Dördüncü sette toparlanan Çiftlikköy ekibi, bu seti 25-17 kazanarak karşılaşmayı karar setine taşıdı. Son sette rakibine üstünlük kuran Çiftlikköy’ün Sultanları, 15-10 biten setin ardından, mücadeleden 3-2’lik galibiyetle ayrılmasını başardı. Çeyrek Final Afyon H Grubu’nu bu sonuçlarla yenilgisiz tamamlayarak Yarı Finale yükselen Çiftlikköy Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, 23-24-25 Şubat 2024 tarihlerinde Eskişehir’de oynanacak TVF Kadınlar 2. Ligi’nde yarı final etabına katılmaya hak kazandı.

Şimdiki hedef yarı final grubundan çıkmak

Eskişehir’de oynanacak TVF Kadınlar 2. Ligi’nde yarı final etabında Çiftlikköy Belediyespor’un rakipleri Antalya MEGA, Balıkesir Ayvalıkgücü ve Tekirdağ Kapaklı Site ekipleriyle Final Grubuna yükselme mücadelesi verecek. Grupta ilk iki sırada yer alan ekipler, final grubunda yer alacak. Final grubuna kalan 8 takımdan 4’ü, TVF Kadınlar 1. Ligi’ne yükselecek.

Karadeniz: Zorlu karşılaşmalar oluyor

Türkiye Gürcistan  Karşılaşması Sonucu Türkiye Gürcistan Karşılaşması Sonucu

Afyon’daki çeyrek final mücadelesinde zorlu karşılaşmalardan başarıyla geçtiklerini ve yarı final grubuna kaldıklarını belirten Çiftlikköy Belediyespor Voleybol Şube Sorumlusu Metehan Karadeniz, “Sporcularımı ve tüm teknik ekibi kutluyorum, tabi ki yolculuğumuz daha devam ediyor. Birkaç gün sonra Eskişehir’de üç güçlü takımla daha karşılaşacağız. Artık tek hedefimiz olan 1.Lig’e doğru yürüyüşümüzün hızlandığı bu maçlarda hata yapma lüksümüz olmayacak. İnşallah bu etapta da istediğimiz sonuçları alıp, final grubuna çıkmayı arzuluyoruz. Bizlere her zaman destek veren Çiftlikköy Belediye Başkanımız ve kulüp başkanımız Sayın Ali Murat Silpagar’a teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah Çiftlikköy’e sevinçli haberlerle döneceğiz” diye konuştu.

Editör: Manşet Gazetesi