Ziyarette Süleyman Çelebi’ye İlim Yayma Cemiyeti Mehdi Sungun Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu Müdürü Ömer Faruk Satır ile Yönetim Kurulu üyeleri Sinan Çepni ve Rıfat Külahlı da eşlik etti. Görüşmede Süleyman Çelebi, İlim Yayma Cemiyeti’ni tanıtarak faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Çelebi: Topluma yararlı olma gayesindeyiz

İlim Yayma Cemiyeti’nin kuruluşundan bugüne geçmişini anlatan Süleyman Çelebi, Türkiye çapında 170 yerde şube ve yurtları olduğunu söyledi. Bu sene de Yalova’da İlim Yayma Cemiyeti Mehdi Sungun Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu’nun tamamlandığını söyleyen Çelebi, “İlk yurt müdürümüz Ömer Faruk Satır oldu. Allah razı olsun çok üretken bir isim. Yurdumuzda 160 öğrencimiz var şu anda. Kapasitemiz 245 civarında. Bu sene kontenjanı biraz sınırlı tuttuk. Aksaklıklar olabilir diye öğrenciyi mağdur etmemek adına. Yurt faaliyetlerimiz, eğitim faaliyetlerimizle çalışmalarımız devam ediyor. Ramazan ayında öğrencilerimize yönelik iftar faaliyetlerimiz olacak. Hayırsever insanlarımız bu iftarları veriyor. Yurtlarımızda kalan öğrenciler aylık 5 bin 750 TL alıyoruz. Bunun içerisinde barınma ve yemek de dahil. Bu rakamın 4 bin TL’sini devlet tekrardan öğrenciye burs adı altında geri ödüyor. Yani öğrenci bizim yurdumuzda aylık bin 750 TL’ye kalıyor. Bu fiyat özel yurtlara göre çok uygun. Biz zaten burada ekonomik gelir elde amacı gütmüyoruz. Tamamen topluma yararlı olma ve gelecek nesillerimizi imanlı ve eğitimli yetiştirme gayesindeyiz” dedi.

Ayhan Polat ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Süleyman Çelebi, Ömer Faruk Satır, Sinan Çepni ve Rıfat Külahlı’ya teşekkür etti. Ziyaret toplu hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi. 

Gece gündüz demeden ‘DAVA’ şuuruyla çalışıyorlar Gece gündüz demeden ‘DAVA’ şuuruyla çalışıyorlar