Doğu sahil bandında motosikletlere ceza yağdı Doğu sahil bandında motosikletlere ceza yağdı
Yalova’nın en önemli noktalarından birisi olan 17 Ağustos Parkı’nı da içerisine alan Batı Sahil Bandı’nda çok önemli bir düzenlemeye gidilecek. Yalova Belediyesi tarafından hayata geçirilecek çalışmanın detayları Yalova Belediye Meclisi’ne sunuldu. Projeye göre kiralama süreleri biten 17 Ağustos Parkı’ndaki işletmeler yıkılarak kent estetiğine uygun bir şekilde yeniden yapılacak. Böylece bölgedeki işletmelerin zamanla yasa dışına kayan çıkmalarının da yasalara uygun hale getirilmesi sağlanacak.

2 kademeli seçenek sunulacak

İşletmelerin yıkıldıktan sonra yeniden yapılması sürecinde buraları kiralayacak olan işletmecilere 2 kademeli seçenek sunulacak. Buna göre işletmeci kendi binasınının yapım maliyetini üstlenirse 10 yılı kiralama gerçekleştirilecek. Yıkılan bina Yalova Belediyesi tarafından yapılır ve kiralanırsa işletmeciler 5 yılı aşmamak kaydı ile kiralama gerçekleştirecek.


Becan başarılar diledi


CHP Yalova Milletvekili Tahsin Becan da Yalova Belediye Meclisi Haziran ayı olağan toplantısına katıldı. Burada kısa bir konuşma yapan Becan, oluşan yeni belediye meclisine ve Yalova Belediye Başkanı Mehmet Gürel’e görevinde başarılar diledi. Ankara’da her zaman Yalova için ihtiyaç duyulan proje ve yatırımlar için elinden gelen desteği vermeyi sürdüreceğini de ifade etti. Becan ardından meclis toplantısından ayrıldı.
Yalova Belediye Meclisi’nde yer alan gündem maddeleri ise görüşülerek komisyonlara havalesi gerçekleştirildi. Dilek ve temenniler bölümü ile sona eren meclis Haziran ayı olağan toplantısını tamamladı.

Editör: Manşet Gazetesi