31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Yerel Seçimlere Zafer Partisi Yalova Belediyesi Başkanı Adayı olarak katılan Mevlüt Yıldırım gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Projelerini anlatan Mevlüt Yıldırım, Yalovalılardan destek istedi.

Başkan Kurt’tan örnek davranış: 3 aydır maaş almadan hizmet ediyor Başkan Kurt’tan örnek davranış: 3 aydır maaş almadan hizmet ediyor

“Yalova’nın sorunlarını biliyorum”

Açıklamalarına 6 Şubat Asrın felaketinde hayatını kaybedenleri rahmetle anarak başlayan Mevlüt Yıldırım, ayrıca tüm İslam aleminin Miraç Kandil’ini kutladı. Zafer Partisi’ne katıldığı günden itibaren halkın içerisinde olduğunu belirten Mevlüt Yıldırım, Yalova’nın sorunlarını bildiğini söyledi. Asker emeklisi olan Mevlüt Yıldırım, meslek hayatı ve emeklilikten sonraki süreçte 23 yıldır Yalova’da yaşadığını aktardı. Yalova’nın doğasını, iklimini, insanlarını, kültürünü, güzel olan yönlerinin yanında sorunlarını da yaşayarak bilen birisi olduğunu vurguladı. Vatandaşlarla bire bir görüşmelerinde şikayetlerini bire bir not aldığını ifade eden Yıldırım, sorunların çözümü için yola çıktığını söyledi.

“Sığınmacıları evlerine yollayacağız”

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın talimatıyla bir oy bile çıksa belediye başkanı adayı çıkarma kararı aldıklarını anlatan Mevlüt Yıldırım, Zafer Partisi’nin oy pusulasında 12. sırada yer almasına ithafen 12 proje başlığı olduğunu anlattı. Projelerinin hiçbirinin hayali olmadığını dile getiren Mevlüt Yıldırım, “Hepsi ayakları yere basan ve hayati öneme sahip projeler. Atamızın ‘Benim kentimdir’ dediği şehrimizde uygulanabilecek olan projeler bunlar. İhmal edilmiş olan projeler bunlar” dedi. Yalova ile ilgili projelerinin başında sığınmacılar sorunu olduğunu anlatan Mevlüt Yıldırım, şunları söyledi: “Sığınmacılar tüm yurtta olduğu gibi Yalova’da da büyük bir sorun haline dönüştü. Yalova’nın nüfusu 304 bin 780. Sığınmacıların sayısı 31 binin üzerinde. Bu 31 bin sığınmacıyı Yalova Belediyesi’nin sağladığı yardım fonlarında kısıtlamaya giderek, belediye hizmetlerinin onlara farklı şekilde onlara verilmesini sağlayarak bunların memleketlerine kavuşmalarını sağlayacağız. Bolu Belediye Başkanı bunu çok güzel bir şekilde uyguladı. Şu anda Bolu’da sığınmacılar diye bir sorunları olmadığını görüyoruz” diye konuştu.

“Toplu konutlarla kentsel dönüşüm sorununu çözeceğiz”

İkinci projesinin kentsel dönüşümle alakalı olduğunu vurgulayan Yıldırım, “Şehrimizde dirençli ve güvenli kentsel dönüşüm projelerimizi de yerinde konut inşa ederek çözeceğiz. Bu konutların yer ve bölgelerini açıklayayım. Elmalık Köyü, Kazımiye Köyü, Süpürgelik bölgeleri. Buralar depreme dayanıklı ve toplu konutların inşa edilebileceği alanlar. Buralarda dirençli ve güvenli yapılaşmalarla bu sorunu çözeceğiz” açıklamasını yaptı.  

“Gençlerimizi olumsuz alışkanlıklardan kurtaracağız”

“Gençlerin sığınmacılardan kaynaklı olumsuz alışkanlıklara yöneldiklerini biliyoruz” diyen Yıldırım, “Bu sorunların ortadan kaldırılmasıyla ilgili olarak eksik olan spor alanları, kütüphaneler, tiyatro ve teknokentler oluşturarak gençlerimizi olumsuz alışkanlıklardan uzak tutacağız. Kardeş kent projelerini aktif hale getirerek kültür paylaşımını arttıracağız” sözlerini sarf etti.

Esnafımızın sorunlarını çözeceğiz”

Yalova esnafına yönelik vaatlerini anlatan Yıldırım, “Ekonomik darboğazdaki esnaflarımızın belediyeye olan yükümlülüklerini hafifletip sığınmacılara ayrılan fonu buraya aktararak sorunlarını gidereceğiz. Şehrimizde Bayraktepe örneğinde olan yerleşim yerlerinin imar sorununu biz çözeceğiz. Kadınlar ve emeklilerimize hobilerine göre kendilerine gelir getirici atölyeleri biz kuracağız” şeklinde konuştu.

“Ulaşım sorununu hafif raylı sistemle halledeceğiz”

Projelerini açıklamaya “İstihdam sorununu şehrimizde konuşlu tersane ve fabrikaların personel ihtiyaçlarını belediye binamızda açacağımız istihdam ofisiyle biz çözeceğiz. Şehrimizde 10 bin civarında mevcudu olan engellerimizin ve ailelerinin eğitim ve rehabilite sorunlarını gündüz bakımevi inşasını yaparak çözeceğiz” diyerek devam eden Yıldırım, şunları söyledi: “Şehrimizde trafik ve ulaşım sorununu güzergahında tersaneler, hastane, üniversite ve turizm alanını kapsayacak şekilde hafif raylı ulaşım sistemiyle biz çözeceğiz. Sahipsiz hayvanlar sorununu şehrimizde barınak sayı ve şartlarını iyileştirerek, can dostlarımıza güvenli yaşam ortamları sağlayarak biz çözeceğiz. Atık ve geri dönüşüm tesisleri kurarak yeniden değerlendirilme imkânı olan atıkların üretim sürecine dahil edilmesini sağlayarak Belediyemize gelir getirici kaynak yaratacağız. Sürdürülebilir Yeşil Enerji Projemizle güneş, rüzgâr ve jeotermal unsurlarını kullanarak Belediyemize gelir getirici kaynak yaratacağız.”

“Yalova zaferine kavuşacak”

Bu projeleri gerçekleştirmek için güçlü bir inançları ve vatan sevgileri olduğunu kaydeden Yıldırım, “Seçim süreci boyunca sahalarda olacağız. Halkımızı dinleyerek sorunlarının dinleyeceğiz. Çözümlerimizi anlatacağız. Yalovalı vatandaşlarımızdan ricam şudur: “Bahsettiğimiz sorunların hiçbiri için geç kalınmış değil. Bu sorunların çözümü bugüne kadar ihmal edilmiş. Geçmişte kaybedilenleri Zaferle elde edebiliriz. O yüzden değerli seçmenlerimiz oylarını Zafer Partisi’ne vermekten çekinmesinler. Çünkü bu şekilde Zafer Partisi büyüyerek Türkiye zaferine kavuşacak. Özelinde Yalova zaferine kavuşacak” sözlerini sarf etti.

Mevlüt Yıldırım kimdir?

1971 Ankara doğumlu. İlk, orta ve lise öğrenimlerini Ankara’da tamamladı. 1990 yılında Karamürsel Eğitim Merkezi Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu’ndan mezun oldu. 30 yıl TSK’da çeşitli görevlerde bulundu. 2019 yılında Yalova Merkez Komutanlığı’ndan emekli oldu. Çiftlikköy’e yerleşti ve halen orada yaşıyor. İşletme Fakültesi mezunu. Evli ve bir çocuk babası. 

Editör: Manşet Gazetesi