Eğitime verdiği önemi her defasında vurgulayan AK Parti Altınova Belediye Başkanı Regaip Ahmet Özyiğit, belediye başkanı seçildikten sonra eğitime de destek verecek. Projeleri arasında yer alan, “Eğitime Destek Projesi”ni kamuoyu ile paylaşan Özyiğit bu anlamda il dışında üniversite eğitimi alan öğrencilere burs verileceğini duyurdu.

Eğitim olmazsa olmazımızdır

İyi eğitim almış gençlerin ülkenin güvencesi ve geleceği olduğunu dile getiren Özyiğit, “Eğitim olmazsa olmazımızdır. Gençlerimizin çağın gereklerine uygun şekilde, milli ve manevi değerlerinden uzaklaştırılmadan bir eğitim almaları bizim önceliklerimizden birisidir. Bu çerçevede ilçemizdeki gençlerimizin de en iyi şekilde eğitim almasına Altınova Belediye Başkanı olduğumda elimden gelen tüm desteği sağlayacağım. Projelerimden birisi de Eğitime Destek Projesi. Bu proje ile ilçemizde yaşayan ve il dışında üniversite eğitimi gören her gencimize destek mahiyetinde burs verilecek. Böylece onların geleceğe hazırlanmasında bizim de bir katkımız bulunacak” dedi.

Fırsat eşitliği vurgusu 

Verilecek bu bursla fırsat eşitliğinin de sağlanmasını hedeflediklerini dile getiren AK Parti Altınova Belediye Başkanı Regaip Ahmet Özyiğit, “Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla planladığımız bu proje, gençlerimizin hedeflerine ulaşarak başarıya ulaşmalarını desteklemeyi amaçlamaktadır. Umarız bu burslar, gençlerimizin geleceğe umutla bakmalarını sağlar ve onların potansiyellerini en iyi şekilde değerlendirmelerine yardımcı olur.” diye konuştu. 

Mehmet Gürel görevi devraldı: “Belediyenin 1.5 milyar lira borcu var” Mehmet Gürel görevi devraldı: “Belediyenin 1.5 milyar lira borcu var”