AK Parti’nin Yalova Belediyesi Meclisi Üyesi Adayları listesi 28 isimden oluştu. Listede Yalova Belediye Başkanı Adayı olarak Mustafa Tutuk yer aldı. Mevcut Yalova Belediye Başkanı Yardımcısı Fatih Şahin, AK Parti Yalova Belediye Meclis Üyesi Adayları listesinde ilk sırada yer aldı. Şahin’i ikinci sırada AK Parti Kadın Kolları Başkanı Selihan Dicle Şimşek takip etti. Diğer isimler ise sırasıyla şu şekilde belirlendi: Arif Oktay Tunç, Muaz Ceylan, Bahaddin Erbay, Hasan Yaşar Gençer, Ahmet Kumali, Filiz Aydın Önür, İsmail Demir, Bülend Tanır, Mutlu Oruçlu, Emre Yılmaz, Mehmet Fatih Mazı, Mehmet Sabri Kızılkaya, Ramazan Karahasan, Demir Ali Canca, Ali Cesur, Hilmi Dede, Filiz Canatan, Hamit Canpolat, Tuğçe İrem Eren, Muhammed Yasir Şahin, Nalan Sert, Cemil Tanrıkulu, Tahir Aydın, Ahmet Eren Karataşlı, Ayla Bingöl Şahin ve Sami Öçal. AK Parti Kontenjan Adayları ise İbrahim Bayzan, Tamer Erbul ve Nusret Karaalioğlu oldu.

Hasan Soygüzel birinci sırada

AK Parti Yalova İl Genel Meclisi Üyesi Adayları listesinde de mevcut İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel ilk sırada. Soygüzel’i sırasıyla Ali Oğuz Berberoğlu, İnanç Kaya, Engin Atılgan, Sema Kaloğlu ve Seda Yaşar takip etti.

CHP’nin Yalova ve Çiftlikköy Belediye Meclis Üye Adayları açıklandı

Cumhuriyet Halk Partisi 31 Mart 2024 seçimleri için Yalova ve Çiftlikköy Belediye ve İl Genel Meclis Üye listesi belli oldu. Açıklanan listeye göre CHP Yalova Belediye Meclis Üyesi adayları 28 isimden oluştu. Listede Esra Patıl Dinçer birinci sırada, Melike Tomris Önder ikinci sırada, Harun Güleç üçüncü sırada, Meryem Ataç dördüncü sırada ve Murat Tiryaki beşinci sırada yer aldı. Bu isimleri sırasıyla Cihan İsmet Yıldırım, Kazım Demirtaş, Cem Karadağ, Cem Saraç, Kubilay Torun, Filiz Demir, Sefer Keskin, Tarık Burak Evin, Tülay Özçelik, Bican Çuhadar, Mustafa Aslan, Cem Taştan, Hilmi Aykut Garipoğlu, Asuman Ergün, Özgür Polat, Fatma Özgenç, Serhat Turan, Ergül Dağcı, Ömer Faruk Yavuz, Serdal Vural, Cezmi İla, Sena Şen ve Mehmet Anıl Dinçer takip etti. CHP’nin kontenjan adayları da Nuran Keskin, Dursun Kısa, Mesut Tutuğ, Alemdar Çoşkun ve Fatih Saydam. Oldu. CHP’nin İl Genel Meclisi Üyesi Adayları ise şu şekilde oluştu: Burçin Tangürek, Zeynal Şahin, Muttalip Tunç, Ali Şatır, Orhan Acar, İbrahim Tavşan.

Çiftlikköy Belediye Meclis Üyesi Adayı 13 isim var

Çiftlikköy Belediye Meclis Üyesi Adayları ise Ertan Kubilay İleri, Ebru Filiz, Mustafa Dağ, Atılla Arı, Selçuk Balcı, Nilüfer Dilek, Ramazan Pekdemir, Neslihan Bahadır, Ahder Berberoĝlu, Ervit Kaya, Ezgi Çabuker, Durhan Ali ve Burhan Karagünli isimlerinden oluştu. Kontenjan üyeleri Reşat Mengüverdi ve Alican Azersoy oldu. CHP’nin İl Genel Meclisi Üyesi Adayları listetinde de Oktay Atik, Aykut Türker, Gülhan Oğur ve Eray İdris Şimşek isimleri yer aldı.

Yeniden Refah Partisi güçlü isimlerle geliyor

Yeniden Refah Partisi Yalova Belediyesi Meclis Üyesi Adayı ve İl Genel Meclisi Üyesi Adayları listesi de yayınlandı. Birbirinden önemli 20 ismin yer aldığı listenin en başında Cengiz Çetin var. 2. sırada Kerim Yıldırım, 3. sırada Kurtuluş Burak Balkuş, 4. sırada Mazhar Er, 5. sırada ise Süleyman Birtek yer aldı. Bu isimleri sırasıyla Ayhan Türk, Emel Aksoy, İbrahim Melayim, Gülsüm Küçükbingöl, Şevval Meva Çelikten Yıldız, Ali Soydan, Murat Yüksel Ercan, Ali Yüce, Nazire Sivaslı, Kadirhan Saraçoğlu, Ahmet Furkan Sivaslı, Umut Çeliktenyıldız, Mesut Yaşa Samet Berad Bicup ve Hayrettin Emre Kocaer takip etti. Yeniden Refah Partisi Yalova Belediyesi Meclis Kontenjan Üyeleri de Hüseyin Bingöl, Mesut Turhan ve Meryem Söylemez oldu. Yeniden Refah Partisi İl Genel Meclis üye adayları Onur Onar ve ⁠Sadık Kınay oldu.

İlçe ve belde belediye meclis üye adayları netleşti

Ayrıca Yeniden Refah Partisi Çiftlikköy Belediye Meclis Üye Adayları Selçuk Yıldız, ⁠Nuri Yılmaz, ⁠Emin Arslan, ⁠Ayla Karademir, ⁠Murat Sönecek, ⁠Emre Özdemir, ⁠Mehmet Bahadır ve ⁠Onur Erdik, Çiftlikköy kontenjan adayı Mustafa Akbulak oldu. Yeniden Refah Partisi Çiftlikköy İl Genel Meclis Üyesi Adayı Mehmet Aksel, Çınarcık Belediye Meclis Üye Adayları Yasin Polat, ⁠Hakan Evin, ⁠Ufuk Erdağı, Çınarçık İl Genel Meclis Üye Adayı Metin Pelıtoğlu oldu. Termal Belediye Meclis Üye Adayları Enes Kaş, ⁠Emin Kaş, ⁠Gufran Kaş, ⁠Erdem Kaş ve Termal Kontenjan Adayı Melih Bakan, Termal İl Genel Meclis Üye Adayı Hüzeyfe Ceylan oldu. Altınova Belediye Meclis Üye Adayları ise İsmail Fırat, ⁠Recep Urgaç, ⁠Aziz Ekşi, ⁠Muhammet Çetin, ⁠İbrahim Bağdu, Altınova Kontenjan Adayı Bircan Göksal ve Altınova İl Genel Meclis Üye Adayları İrfan Öztürk ile ⁠Turhan Palaşoğlu isimlerinden oluştu. Öte yandan Armutlu Belediye Meclis Üye Adayları Nur Şengöz, ⁠Pınar Cüre, ⁠Salih Saka, Armutlu Kontenjan Adayı Osman Öner ve Armutlu İl Genel Meclis Üye Adayı Fatih Kuran oldu. Ayrıca Yeniden Refah Partisi Tavşanlı Belediyesi Meclis Üyesi Adayları listesi açıklandı. Listede Erhan Çiçek, Eda Tunca Gök, Pınar Türkeli, Ayşe Nur Dağtaşoğlu, Semih Gümüşalan, Ümit Soytürk ve Recep Arda isimleri yer aldı. Ufuk Bakış ise kontenjan adayı oldu.  

İYİ Parti listesinde 27 isim var

İYİ Parti’de seçim hazırlıkları devam ederken belediye başkan adaylarının ardından belediye meclis üyesi adayları listesi de açıklandı. 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde Yalova merkezde belirlenen belediye meclis üyesi kesin aday listeleri İYİ Parti İl Teşkilatı tarafından kamuoyu ile paylaşıldı. İYİ Parti Yalova Belediye Meclis Üyesi Adayı listesi şu şekilde oluştu: Umut Aksoy, Burak Özaydın, Hakan Toraman, Adnan Kaşıkçı, Emre Erdoğan, Muharrem Yapa, Özcan Kıral, Şerif İlbey, Selçuk Akbaş, Serbay Durguç, Oğuzhan Karakaş, Mehmet Akif Uyanık, Hilal Aşıcı, Güzin Mete, Okşan Barut, Kardelen Öykü Turhan, Kaan Dervişoğlu, Doğa Topçu, Meryem Karaca, Zeydan Okşar, Furkan Zıplar, Yunus Emre Çolak, Gökçehan Soyaslan, Sedef Küçükoğlu, Ali Akkol, Ayşe Tutar ve Muhammet Gök. İYİ Parti kontenjan üyeleri de Ünlem Üstel, İsmail Oğuz Tarım ve Zeki Turan isimlerinden oluştu.

DEVA Partisi’nde 13 asil, 3 kontenjan meclis üyesi var

DEVA Partisi’de Yalova merkez, ilçe ve beldelerde belediye meclisi üyesi adayı ve İl Genel Meclisi Üyesi Adayları listesini verdi. DEVA Partisi’nin Yalova Belediyesi Meclisi Üyesi Adayı listesine göre birinci sırada Alperen Yıldız, ikinci sırada M. Emirhan Şenel, üçüncü sırada S. Seda Bülbül, dördüncü sırada Emine Siner ve beşinci sırada Dilan Çavuş Sertaşar isimleri vardı. Bu isimleri sırasıyla Ayşe Yılmazer, Ebru Eraslan, Nimet Çiçek, Gülşah Yıldırım, Behice Alas, Emel Ürkmez, Ömer Günaydın ve Sibel Gündüz takip etti. Kontenjan üye adayları da Yunus Yıldırım, Murat Eraslan ve Ayşe Üresin oldu. 

Zafer Partisi’nin adayı Mevlüt Yıldırım

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 1 günlük yas kararı aldık Cumhurbaşkanı Erdoğan: 1 günlük yas kararı aldık

Son olarak Zafer Partisi de Yalova Merkez Belediye Meclis Üyesi Adayı ve İl Genel Meclisi Üyesi Adayı listesini teslim etti. Zafer Partisi’nin Yalova Belediye Başkanı Adayı Mevlüt Yıldırım oldu. Zafer Partisi Yalova Merkez ilçe İl Genel Meclis Üyeliği Adayları Asil Üyeler Sezer Karahasan, Muhammed Karahasan, Bilal Deniz Aydos oldu. Zafer Partisi Yalova Belediyesi Meclisi Üyesi Adayları listesi 30 isimden oluştu. Listenin birinci sırasında Halit Okan, ikinci sırada Muharrem Gökhan Keskin, üçüncü sırada Şenel Yıldırım, dördüncü sırada Murat Uzuneser, beşinci sırada Celal Yılmaz isimleri yer aldı. Bu isimleri sırasıyla Mehmet Çam, Abidin Kiracı, Lale Okan, Burak Kına, Vahdettin Oruç, Selçuk Karahasan, Harun Karahasan, Uğur Karahasan, Adnan Demir, Nurdahan Ekşi Karahasan, Enes Keni, Osman Sarıdağ, Ahmet Karahasan, Fitnat Alakuş, Dilek Gürel, Faik Hınç, Rezzan Toroğlu, Salih Duman, Nurten Çağketi, Gürkan Arslan, Turgut Ordu, Betül Naiboğlu, Şerif İlbey, Erhan Akdeniz, Beyza Bolat takip etti.  

 Haber: Mustafa Turan