Türkiye Kantin İşletmecileri Esnaf Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Yalova Kantin İşletmecileri Esnaf Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Selim Işılak süreci şu şekilde aktardı: “Başlıca sorunlarımızdan biri firmalar tarafından okul logolu ürün üretilmemesidir. Tedarikçi firmaların aynı zamanda yükselen enflasyondan dolayı haftalık gelen zamlara karşın ürünleri stoklayıp kantin işletmecilerine ürünlerin olmadığı söylenerek kendilerine fırsat yaratmaları kantin işletmecilerin bu süreçte mağdur olmasına sebebiyet vermiştir. Meslek kolları arasında pandemi döneminden en çok etkilenen kesimin kantin işletmecileri ve kantin çalışanları olduğu aşikârdır. Okullar açıldığı için hayat normale döndü diye sevinirken, yaşanan fırsatçılık süreci, stokçuluk yapan art niyetli kişilerle mücadeleyi beraberinde getirdi. Kantin işletmecilerimiz özellikle son dönemde mal alımları konusunda büyük sorun ve sıkıntılarılar yaşadı.

İyi niyetli tedarikçi firmalarımızı ve toptancılarımızı tenzih ederiz. Bazı tedarikçiler ise zam geçişi oldu, ürün yeni bitti, ürünler yolda daha gelmedi bahaneleri ile her hafta düzenli olarak fiyat artışı yapılmasını art niyetli bir tutum ve fırsatçılık olarak görüyoruz.

Osmangazi Köprüsü’nde yoğunluk sürüyor Osmangazi Köprüsü’nde yoğunluk sürüyor

Birlik ve beraberliğimizin her zamankinden daha fazla olması gereken bu hassas süreçte böyle ucuz işlere tenezzül eden fırsatçıların da yanlış yolda olduklarını söylüyor ve daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.

Yalova Kantin İşletmecileri Esnaf Derneği Yönetim Kurulu olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada her platformda kantinci esnaflarımızın sesi olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.