Subaşı beldesinde Denizgören Mahallesi’nde açılışı yapılan seçim iletişim merkezi adeta bir miting havasında geçti. Açılışta Turan Canbay’ın seçim kampanyasının müziği ilk kez dinletildi.

Kılıç: Hedefimiz CHP’li belediyeleri korumak sayısını yükseltmek

Ardından konuşan CHP Altınova İlçe Başkanı Cemalettin Kılıç, ”2019 yılında Subaşı’nda hatırı sayılır bir oy farkıyla belediye başkanımız göreve geldi. Turan başkanımız 5 yıldır görevini sürdürüyor. Bizim hedefimiz CHP’li belediyeleri korumak sayısını yükseltmek. 2019 yılında ilçemizdeki CHP belediye sayısını arttırdık. İnşallah önümüzdeki dönem bu sayıyı koruyup arttıracağız” dedi.

Doğancı: Subaşı CHP kalesi olmaya aday

Becan’dan tasarruf tedbirlerine tepki konuşması Becan’dan tasarruf tedbirlerine tepki konuşması

CHP Yalova İl Başkanı Erdem Doğancı ise, “Subaşı CHP kalesi olmaya aday. Neden aday Turan Canbay sosyal-demokrat belediyeciliği en güzel örneklerini Yalova’da hayata geçiriyor. Ne yapıyor Turan Canbay sizleri yalnız bırakmıyor. Hastalığınızda, düğününüzde, cenazenizde sizlerle beraber. Aynı zamanda açılışına da katıldığımız beldeye kazandırılan bölgenin örnek kapalı pazar yeri. Vatandaşın korunduğu ve esnafın yazın sıcaktan, kışın soğuktan korunduğu örnek bir pazar yeri. Turan Başkanımız gelecek dönem için Düğün Salonu ve Kültür Merkezi onayını almış. Subaşı’na hayırlı olsun. Yalova CHP’nin kalesi olacak, sosyal demokrat belediyecilikle yönetilecek” diye konuştu.

Becan: Armutlu’dan Altınova’ya kadar hepsini almak için yola çıktık

CHP Yalova Milletvekili Tahsin Becan ise şu açıklamayı yaptı: “Başarı hiçbir zaman tek başına olmaz, birlikte olursak başarıyı elde edebiliriz. Armutlu’dan Altınova’ya kadar hepsini almak için yola çıktık. Rehavete kapılmak yok. Gece gündüz hep birlikte çalışacağız. Ben de her zaman her yerde yanınızda olmaya devam edeceğim. Subaşı bizim için önemli bir yer tersane çalışan işçilerimizin önemli bir kısmı da burada ikamet ediyor. Ancak bugüne kadar tersanelerden bir destek almadı. İnşallah Altınova’yı da alırsak tersanelerin desteğini Subaşı’na da vereceğiz. Turan başkanımızın çıraklık dönemi bitti. Şimdi ustalık dönemi. İnşallah beraber Subaşı’nı hak ettiği yere getireceğiz. Hayırlı uğurlu olsun.”

Canbay meclis üyesi adaylarını tanıttı

Konuşmasını yapmak üzere sahneye çıkan CHP Subaşı Belediye Başkan Adayı ve Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay konuşmasında şunları söyledi: “Yaklaşık 5 yıl önce oylarınızla beni ve ekibimi göreve getirdiniz. Hepinize tekrar teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. Görev sürem boyunca bize yetki veren vatandaşımızla, Subaşılı hemşerilerimizle bir telefon mesafesinde olmaya çalıştım. Tüm talep ve şikâyetlerinizi iletebilmeniz için randevusuz görüşülebilir bir başkan olmaya gayret ettim. Belediyedeki görevlerim haricinde kalan vakitlerde, evlerinize konuk olmaya, sorunlarınızı-taleplerinizi dinlemeye ve gerçekleştirmeye çalıştım. Önümüzdeki dönem için sizlerden tekrar yetki istiyorum. Yeni Subaşı’yı hep beraber kurmak için sizlerden destek istiyorum ve diyorum ki; Üç Mahalle Tek Subaşı! CHP Belde Başkanımız Orhan Güner, CHP Belde Kadın Kolları Başkanımız Fatma Kesman’ı sahneye davet ediyorum. Ve şimdi sizlere meclis üyesi adayı arkadaşlarımı tanıtmak istiyorum. Cem Öztürk, Tekin Aygül, Canan Neşeli, İbrahim Taş, Turgut Tekin, Yusuf Karaaslan, Şahin Kurt, Mahir Müjde ve Duray Kurt. Subaşı'mıza hayırlı, uğurlu olsun.”

Konuşmaların ardından Seçim İletişim Merkezi’nin açılış kurdelesi dualarla kesildi. Açılışa CHP Yalova Milletvekili Tahsin Becan, CHP Yalova İl Başkanı Erdem Doğancı, CHP Yalova Belediye Başkanı Adayı Mehmet Gürel başta olmak üzere partili belediye başkan adayları, ilçe başkanları ve partili yöneticiler katıldı.