Her yıl düzenledikleri ve yıl içerisinde gerçekleştirdikleri çalışmalarını Yalovalılara sergiledikleri TUFAG ÖZEL GECESİ ile Yalovalıları halk oyunları ile buluşturan TUFAG, bu yılda 300’ün üzerinde dansçısı ile Barış Manço Amfi Tiyatro’da sürprizlerle dolu bir gece organize ediyor.

Yıl içerisinde düzenledikleri birçok faaliyette Yalovalıların halk oyunlarına olan ilgisini arttırmak, katıldığı yarışmalar ile Yalova’nın adını Türkiye’ye başarıları ile duyurmak için çalışan ekip, yaz döneminde gerçekleştireceği faaliyetlere var gücüyle hazırlanıyor.

TAFAG özel gecesi 28 Haziran’da

Yalova’nın önde gelen halk oyunları derneklerinden olan TUFAG, bu yıl 40. yılını kutlayacağı “TUFAG ÖZEL GECESİ” ile Yalovalıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. 300’ün üzerinde dansçının sahne alacağı gece 28 Haziran Cuma günü Barış Manço Amfi Tiyatro’da saat 21:00’de başlayacak.

Tarihi Ayazma Cami aslına uygun restore edilecek Tarihi Ayazma Cami aslına uygun restore edilecek

TUFAG SK Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Altıparmak, “40. Yılımızı kutlayacağımız bu önemli senede 300’ün üzerinde dansçımızla Yalovalıların karşısına çıkmaya hazırlanıyoruz. TUFAG Özel Gecesi ile TUFAG yaz faaliyetlerine de başlamış olacak. Halkımızın ücretsiz olarak izleyebilecekleri bu özel geceye tüm Yalovalıları davet ediyoruz.” dedi.

Festival 2 – 7 Temmuz tarihlerinde

Bu yıl 40. kuruluş yılını kutlayan TUFAG SK, kuruluş amaçlarından biri olan Türk kültürünü ülkemizde ve Dünya’da sergilemek, halk danslarımızı ve müziğimizi tanıtmak amacıyla düzenledikleri TUFAG Uluslararası Halk Dansları Festivali ile Yalovalıları buluşturacak. 2-7 Temmuz 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan festivale bu yıl on bir ülke katılım sağlayacak. Dünya’nın farklı kıtalarından Yalova’ya gelecek olan ekipler Yalova merkez ve ilçelerde gösteriler düzenleyecek.

Tufag tesisine kavuşuyor

Yalova’nın en eski derneklerinden biri olan TUFAG, yaklaşık iki yıldır inşaatı devam eden tesisine bu yıl kavuşacak. 8 Ağustos 1984 yılında kurulan Dernek, faaliyetleri için önemli bir kilometre taşı olarak gördüğü tesislerinin açılışını kuruluş tarihine gönderme yaparak 8 Ağustos 2024 tarihinde gerçekleştirecek ve kapılarını Yalovalılara açacak.

Editör: Manşet Gazetesi