A.K’nin şikayeti üzerine Yalova İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Şube Müdürlüğü ekipleri ile “Jandarma Dedektifleri” olarak bilinen Jandarma Suç Araştırma Timleri şüphelilerin tespitine yönelik çalışmalara başlattı.

4 zanlı tutuklanarak cezaevine konuldu

CHP’den hükümete emekli maaşı tepkisi CHP’den hükümete emekli maaşı tepkisi

Dolandırıcılık mağduru A.K. adlı vatandaşın beyanından elde edilen bilgiler ışığında, yapılan teknik inceleme ve araştırmalar sonucunda; Y.T, E.T, E.D. ve M.A. adlı şahısların olayın şüphelisi olduğu tespit edildi. Şüphelilerin, Kocaeli ilindeki adreslerine eş zamanlı olarak düzenlenen operasyon düzenlendi. Zanlılar aynı gün yakalanarak gözaltına alındı.

Adliyeye sevk edilen zanlı tutuklanarak cezaevine konuldu. Yalova İl Jandarma Komutanlığı’ndan yapılan açıklamada “Vatandaşlarımızın, dolandırıcılık mağduru olmamaları için; telefonla arayarak kendisini savcı, polis ve jandarma gibi unvanlarla tanıtan kişilere kesinlikle inanmaması, itibar etmemesi, hiçbir kamu görevlisinin para talep etmeyeceğini bilmesi önem arz etmektedir. Bu tip aramalarla karşılaşılması halinde en yakın kolluk birimi veya adli makamlara hiç zaman kaybetmeksizin müracaat edilmesi veya 112 Acil Çağrı Merkezinin aranması olabilecek mağduriyetleri önleyecektir” denildi.