Başkan Turan Canbay, mahalle muhtarlarının belediye hizmetlerinin halka ulaştırılması anlamında oldukça önemli bir görev üstlendiğini dile getirerek, muhtarlarla bir araya gelmenin sevincini yaşadığını ifade etti. Toplantıda Subaşı Merkez Mahalle Muhtarı Jale Uzun, Denizgören Mahalle Muhtarı Süleyman Atan ve Altınkent Mahalle Muhtarı Mehmet Aytaş, Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay’la muhtarlar toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda Subaşı Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Özlem Başer’de hazır bulundu.

Talep ve önerilerini dinledi

Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay, Subaşı’nın üç mahallesinde hizmet veren muhtarlarla gerçekleştirilen toplantıda, muhtarların talep, öneri ve fikirlerini dinledi. Başkan Turan Canbay toplantı sonrası, “Öncelikle belediyenin mevcut imkânlarıyla halka en nitelikli hizmetleri sunma çabası içerisinde olduğumuzu bilmenizi istiyorum. Muhtarlarımızla fikir ve öneri paylaşım toplantısının benim için diğer toplantılardan farklı bir yeri, farklı bir anlamı var. Muhtarlar toplumun aslında bizatihi kendisi, toplumun kalbi, beyni, ilk temas kurulan noktası. Bu noktada tabi muhtarlarımızdan gelen önerileri, talepleri biz aslında mahallenin talep ve önerileri olarak değerlendiriyoruz. Bu yüzden mahalle muhtarlarımızı belediye çalışmalarının ayrılmaz bir parçası olarak görüyoruz. Hemşehrilerimizin yaşadığı mahallelerde ortaya çıkan sorunları muhtarlardan bizzat öğrenmek, işimizi oldukça kolaylaştırıyor. Belediye-muhtar iş birliğinin beldemizde oldukça önemsendiğini de gözlemliyorum. Bizlerin mahallelerdeki birer temsilcisi konumundaki tüm muhtar arkadaşlarımıza katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. İlk dönemde olduğu gibi, yeni dönemimizde de ''Birlikte Yöneteceğiz” ilkemize sahip çıkmaya disiplinimizi bozmadan hizmetlerimizi arttırarak sürdürmeye devam edeceğiz. Her ay düzenli olarak yaptığımız Muhtarlar Toplantımız, halkımızın sesinin, muhtarlarımız ve Kent Konseyimizin aracılığı ile vücut bulması, hizmete dönüşmesine katkı sunuyor” açıklamasını yaptı.

Başkan Fazlaca genç çiftin nikâhını kıydı Başkan Fazlaca genç çiftin nikâhını kıydı

Toplantının devamında muhtarların görüş ve önerileri dinlendi. Mahallelere ilişkin talepler, ilgili birimlere iletilmek üzere not alındı. Başkan Canbay, muhtarlara ve kent konseyi üyelerine katılımları için teşekkür etti.