CHP Yalova Belediye Başkan Adayı Mehmet Gürel, belediye yönetiminin meclis karalarına aykırı hareket ettiğini belirterek açıklamalarda bulundu. Gürel, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Belediye yönetimi, arsa alımında kullanılmak üzere meclisten 30 milyon borçlanma yetkisi aldı. Yalova’nın menfaatine olduğunu düşündüğümüz bu karara bizde destek vererek meclisten kararın oy birliği ile geçmesini sağladık. Ancak yönetim aldığı yetkiyi arsa alımında kullanmadı. Arsayı taksitle belediyeye ekstra faiz yükü bindirerek alırken, krediyide borçlarda ve maaş ödemesinde kullandı.

Şubat ayında ise ikinci kez 30 milyon yeni kredi için yetki istediler. Bu kez mecliste bunu sorduğumuzda bir önceki ay alınan krediyi kapatmak için bunu yaptıklarını söylediler. Ama işin aslı başkaydı. Bazı yetkililer alınan kredinin aslına uygun olarak kullanılmadığını tespit etti. Alınan krediden doğacak olan faizi Başkanın ödeyeceğini söylediler. Bu nedenle yaptıkları hukuksuzluğun üzerini örtmek için apar topar şubat ayı meclisinden ikinci kez yetki istenildi.

Yaşanılan bu son olay bize açıkça yönetimin beceriksiz olduğunu gösteriyor. İş bilmediğini gösteriyor. Yalova Belediyesi bakkal dükkanı değil. Yasalarla yönetilir. Kafanıza göre keyfi hareket edemezsiniz. Ederseniz suç işlersiniz. 4 yıldır birçok konuda ben yaptım oldu diyen bir yönetim var.

Yalova Teknopark teknoloji geliştirme bölgesi ilan edildi Yalova Teknopark teknoloji geliştirme bölgesi ilan edildi

31 Mart’ta tüm bu hukuksuzlara halkımız bir son verecek. İşi ehline teslim edecek. Yalova’da hukuksuzluklar son bulacak.”