Azerbaycan Devlet Sanatçısı Azerin, Yalova Belediyesi tarafından düzenlenen “Yürüyen Köşk Kültür Sanat Sezonu” etkinlikleri kapsamında konser verdi. Türkiye ve Azerbaycan bayraklarının dalgalandığı sahnede en güzel şarkıları Yalovalılar için seslendiren Azerin,“Allah-u Ekber Türkler Geliyor” şarkısıyla coşkuyu doruğa çıktı.

Duygu ve coşkuyu zirveye çıkardı

Halka açık ve ücretsiz gerçekleşen konserde 2. Karabağ savaşında simge olan ‘Çırpınırdı Karadeniz’i söyleyerek sahneye çıkan Azerin’i Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk ve eşi Gökşen Tutuk, başkan yardımcıları, birim müdürleri ve çok sayıda vatandaş izledi. Repertuvarındaki eserleri seslendirilen sanatçıya, katılımcılar da eşlik etti. Özellikle ‘Canım Türkiyem’ ve ‘Çırpınırdı Karadeniz’ parçaları yoğun alkış alırken, sanatçının söylediği ‘Allah-u Ekber Türkler Geliyor’ eseri ise duygu ve coşkuyu zirveye çıkardı.

KAÇO-DER ’den anlamlı ziyaret KAÇO-DER ’den anlamlı ziyaret

Türk Dünyası’na selam gönderdi

Türk dünyasının kıymetli sanatçısı Azerin, programda sadece sanatıyla değil ülke meselelerine ilgisi ve verdiği mesajlarıyla da dikkat çekti. Türk dünyasına selam gönderen Azerin, “Azerbaycan’ın haklı davasında Azerbaycan’ın yanında olan, Azerbaycan’a omuz veren, desteğini esirgemeyen sadece Azerbaycan’ın değil adaletin, hakkın, insanlığın yanında olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne, Türkiye’nin aziz halkına teşekkür ediyorum” diyerek Azerbaycan ile Türkiye’nin birlikteliğini vurguladı.

Ayakta alkışlandı

Konserin sonunda sanatçı Azerin ve orkestrası müzikseverler tarafından uzun süre alkışlandı. Sahneye Türk bayrağını dalgalandırarak çıkan Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk sanatçıya günün anısına plaket takdim ederken Gökşen Tutuk da sanatçıya çiçek takdim etti. Başkan Tutuk, “Harika bir ses harika bir yorum bu akşam bizimle beraberdi. Kendisine teşekkür ediyoruz ve her zaman yanımızda görmek istiyoruz. Yürüyen Köşk Kültür Sanat Sezonumuz bundan sonra da dolu dolu devam edecek. Hemşehrilerimizi etkinliklerimize davet ediyoruz” dedi.