31 Mart 2024 yerel seçimlerine yönelik hazırlanan AK Parti’nin seçim beyannamesi toplantısına, Başkan Tutuk ile birlikte; Yalova Milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş, Meliha Akyol, AK Parti İl Başkanı Umut Güçlü, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Selihan Dicle Şimşek, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Muaz Ceylan, İl Genel Meclis Başkanı Hasan Soygüzel ve belediye başkan adayları katıldı.

Toplantı öncesinde Başkan Tutuk ve İl Başkanı Umut Güçlü, Yerel Yönetimler Başkan Yardımcıları Cemil Yaman, Ahmet Zenbilci, Lokman Ertürk ve Veli Böke ile bir araya geldi. Başkanlar, toplantı öncesinde yaptıkları görüşmede seçim çalışmaları üzerine istişarede bulundu.

Resmi Gazete'de Yayınlandı 5 İlin Valisi Değişti Resmi Gazete'de Yayınlandı 5 İlin Valisi Değişti

Ak parti seçim beyannamesi açıklandı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Kongre Merkezi'nde ‘Seçim Beyannamesi Tanıtım Toplantısı’na katılarak bir konuşma yaptı.

31 Mart 2024 yerel seçimlerine yönelik hazırlanan AK Parti’nin seçim beyannamesi 8 ana başlıktan oluşuyor. Beyannamenin sloganı “Türkiye Yüzyılı Şehirleri için Gerçek Belediyecilik” oldu.

Erdoğan, düzenlenen toplantıda 8 ana başlığı detayları ile ele aldı. Bu başlıklar ise şöyle;

1. AK Parti Yerel Yönetim Vizyonu, 2. Katılımcılık, Şeffaflık ve Hesap Verebilirlik, 3. Dirençli Şehirler, 4. Türkiye Yüzyılı’nda Şehir ve Çevre, 5. Toplumsal Refah Öncelikli Şehir Ekonomileri, 6. Duyarlı ve Kapsayıcı Sosyal Belediyecilik, 7. Kültür Üreten Şehirler, 8. Hizmet ve Eser Belediyeciliği

Tutuk, “Gerçek belediyecilik vizyonunu hayata geçireceğiz”

Ankara ziyaretiyle ilgili değerlendirmede bulunan Yalova Belediye Başkanı ve AK Parti’nin Başkan Adayı Mustafa Tutuk, “Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımlarıyla Ankara’da gerçekleştirdiğimiz seçim beyannamesi programına katıldık. Yalova’mızda da genel merkezimizin ortaya koyduğu ‘Gerçek Belediyecilik’ vizyonunu hayata geçireceğiz. Bugüne kadar görev aldığımız süre içerisinde Yalova’mızda yaptığımız yatırımlarla ve başarılı çalışmalarımızla milletimizin gönlüne girdik. Yeni dönemde yeni yatırımlarımızla, yeni eserlerimizle ve yeni hizmetlerimizle şehrimize en layık olan çalışmaları yapacağız.” dedi. 

Editör: Manşet Gazetesi