Ayhan Bey kendinizden bahseder misiniz?

Ben Ayhan Yılmaz. 1977 Ağrı doğumluyum. 34 yıldır Çiftlikköy Siteler Mahallesinde ikamet etmekteyim. Evli ve beş çocuk babasıyım. Uzun yıllar esnaf olarak ticaretle ilgilendim. Şu an için emekliyim. Muhtar Hasan Kaya’nın yanında 10 yıldır azalık görevini yerine getirmekteyim. Mevcut muhtarımızdan çok şey öğrendim. Birçok şeyi de beraberinde tecrübe ettim. Hasan Bey’de bu seçim sürecinde beni destekliyor. Bu süreçteki desteklerinden, hizmetlerinden dolayı Hasan Kaya’ya kendi adıma ve Siteler Mahallesi sakinleri adına çok teşekkür ederim.

Çiftlikköy’de Adil Yele dönemi resmen başladı Çiftlikköy’de Adil Yele dönemi resmen başladı

Muhtarlık sizin için neyi ifade ediyor?

Tek kelime ile ifade etmek gerekirse hizmet diyebilirim. Vatandaşla devlet arasında yapılacak tüm proje ve etkinlikler için köprü görevi görüyoruz. Bu yola girdiğimde muhtarımız Hasan Bey, “ Ya muhtarlık ya esnaflık” dedi. Ben muhtarımızın bu söyleminden sonra mahalle sakinlerine hizmet etmek için emekli oldum ve ticareti bıraktım. Şu an tek işimiz hizmet tek işimiz muhtarlık.

Siteler Mahallesi için projeleriniz nelerdir?

Şu an ki muhtarımızla birçok projeye beraberinde imza attık. Eksik değil de yapmak istediğim önceden de hayalini kurduğumuz projelerden bahsetmek isterim. Eskiden Başkent- 3 Sitesinde pazar kurulurdu. Halkımız ihtiyaçlarını bu pazar yerinden karşılardı. Bunu tekrar hayata geçirmek istiyoruz. Özdilek’ten sonra yolun karşı tarafından mahallemize geçiş için bir yol bulunmamakta. Bundan dolayı bir üst geçit yapma hayalimiz var. Aynı zamanda Çiftlikköy İlçe Sağlık Müdürlüğü, Sağlık Kompleksi ve Aile Hekimliği kuruluşlarını bir araya getirmeyi planlayan bir projemiz var. Yeni açılan Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ulaşımda iki vesait olması Siteler Mahallesi sakinleri için zorlu bir süreç yarattı. Bu zorlu sürece çözüm olarak en azından sabah akşam olmak üzere tek vesait direkt hastaneye gidecek şekilde bir otobüs veya minibüs hizmeti sağlamayı amaçlıyoruz. Bir diğer düşüncemiz ise şu anda atıl olarak duran Etibank tesisleri için neler yapabiliriz sorusuna cevap aramak olacaktır. Tabi ki anlattığım bütün projelerimizi devletimizin, belediyemizin ve vatandaşlarımızın yardımı ile ancak gerçekleştirebiliriz. Fakat uygun zemin hazırlamak ve bir başlangıç yaratmak için elimden geleni yapıyor olacağım. Biz boş vaatler ile değil yapılması gereken ne ise mahalle sakinlerimizin istek ve talepleri doğrultusunda ortak kararlar ile ilgili makamlara ortak bir çalışma halinde olacağız. Tüm Siteler Mahallesi halkına saygılarımı sunarım.