CHP Yalova İl Başkanlığı tarafından düzenlenen yürüyüş Cumhuriyet Meydanı’ndan başladı. Yürüyüşe CHP Yalova İl Başkanı Erdem Doğancı, ilçe başkanları, Yalova Milletvekili Tahsin Becan, Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay, önceki dönem il ve ilçe başkanlarıyla binlerce Yalovalı katıldı.

Ellerinde Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle yürüyen binlerce Yalovalı, “Türkiye, laiktir laik kalacak”, “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganları atarken çalınan marşlara da eşlik etti.

CHP Yalova İl Başkanı Erdem Doğancı, mikrofonla vatandaşların bayramını kutlarken vatandaşlar da balkonlarından yürüyüşe katılanlara alkışlarla destek verdi.

Cengiz Koçal, Sefabey, İstanbul, Fatih ve Gazipaşa Caddesi boyunca alkışlarla yürüyen vatandaşlar binlerce metre uzunlukta bir kortej oluşturdu.

Tarkan "Kuantum 51" Albümü İçin 20 Milyon Harcadı Tarkan "Kuantum 51" Albümü İçin 20 Milyon Harcadı

Yürüyüş, Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’nda son buldu. Burada konuşan İl Başkanı Erdem Doğancı, yürüyüşe katılan binlerce kişiye teşekkür etti. Kalabalık hep bir ağızdan “andımız”ı okuduktan sonra saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı’nı söyledi. 

Editör: TE Bilisim