Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya, Halkla Buluşma toplantılarına devam ediyor. Vali Hülya Kaya’nın son durağı Armutlu ilçesi oldu. Beraberindeki kurum müdürleriyle Armutlu ilçesine gelen Vali Kaya, ilk olarak kaymakamlığı ziyaret etti. Vali Kaya'yı Armutlu Kaymakamı Yusuf Melikşah Aydın, İlçe Belediye Başkanı Mustafa Tokat ve ilçe protokolü karşıladı.

Kargoyla elektronik sigara kaçakçılığına darbe Kargoyla elektronik sigara kaçakçılığına darbe

Sorunları dinleyip not aldı

Kaymakamlıkta ilçenin durumu ve yatırımlarla ilgili bilgi alan Kaya, daha sonra toplantı salonunda mahalle ve köy muhtarlarıyla bir araya geldi. Buradan Armutlu Belediyesi Fuaye Alanı'na geçen Vali Kaya, vatandaşlarla bir araya gelerek sorunlarını dinledi. Toplantıda Vali Kaya’ya Armutlu Kaymakamı Yusuf Melikşah Aydın, Armutlu Belediye Başkanı Mustafa Tokat, İl Emniyet Müdürü Salih Gözüm, İl Jandarma Komutanı Albay Ali Naci Binici, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ümit Yılmaz, Yalova İl Sağlık Müdürü Dr. Emrah Eray, Yalova Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Arif Laçin, Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, Yalova İl Tarım ve Orman Müdürü Suat Parıldar ve diğer yetkililer eşlik etti. 

Vatandaşın Armutlu Tüneli sorusunu yanıtladı

Vali Kaya ve protokol üyeleri sırayla söz alıp konuşan vatandaşların sorunlarını dinleyerek not aldılar. Vatandaşlar Armutlu’nun ulaşım, sağlık, eğitim, alt yapı gibi birçok alanda sorunları olduklarını söyleyerek çözüm üretilmesini istedi. Söz alan bir vatandaş Vali Kaya’ya “Yalova-Armutlu arasındaki o tünel ne zaman bitecek” sorusunu yöneltti. Vali Kaya bu soruya “İnşallah bana nasip olur da açarız burayı” yanıtını verdi. Daha sonra Armutlu Belediye Başkanı Mustafa Tokat’a doğru eğilen Vali Kaya, “Gerçekten şaka gibi! Kaç yıl oldu bitmedi” yorumunu yaptı.

Haber ve Fotoğraf: Mustafa Turan