Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın başkanlığında gerçekleştirilen 2023 Ekim Ayı Çiftlikköy Belediye Meclisi ilk oturumunda gündeme gelen önerge, Meclis Üyeleri tarafından oybirliği ile kabul edildi.  

Oy birliğiyle kabul edildi

Çiftlikköy’de akıllı vezne dönemi Çiftlikköy’de akıllı vezne dönemi

Geçtiğimiz hafta yapılan final karşılaşmasında Moğolistanlı rakibi Delgermaa Enkhsaikhan’ı tuşla yenen Çavuşoğlu, Çiftlikköy’de bayraklar ve havai fişek gösterileriyle karşılanmıştı. Belediye Meclis oturumunda bir konuşma yapan Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, “Sporcumuz Buse, Dünya Şampiyonluğu ile hepimize büyük bir gurur yaşattı. O’nu ve antrenörü Murat Gençtürk’ü bir kez daha tebrik ediyorum bizlere yaşattıkları bu büyük gurur ve onur için. Belediye mevzuatında Dünya Şampiyonu olan güreşçimize ödül verilebileceğine dair madde var, ona istinaden bu teklif Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz tarafından yapıldı. Şampiyonumuza ve antrenörümüze helal olsun” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Dünya Şampiyonu olan Çiftlikköy Belediyespor güreşçisi Buse Tosun Çavuşoğlu'na 2 milyon TL, antrenörü Murat Gençtürk’e ise 300 Bin TL ödül verilmesi Belediye Meclisi’nde oylanarak oybirliği ile kabul edildi.