Yalova Belediye Başkan Aday Adayı Halit Güleç yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Uzun zamandan beri Yalova’da işlerin plansızca, ben yaptım oldu mantığı ile yürütüldüğünü hep dile getirdim. İlkbahar ve yaz aylarında yapılması gereken altyapı ve yol çalışmalarını vatandaşın gözüne sokmak ve seçimde kullanmak adına kış aylarına bıraktılar. Haliyle de yağışlarla birlikte çalışma yapılamadığından vatandaş mağdur durumda.

Bir ellerine davul alıp çalmadıkları kaldıkları Vatan Caddesi’nin durumu ortada. Belli bir sıcaklıkta atılması gereken asfaltı yağmur altında atıyorlar. Dolayısıyla asfalt kabarıyor. Söküp tekrar asfalt atıyorlar. Attıkları, beceriksizlikleri nedeniyle vatandaşın sokağa attıkları parası. Vatan Caddesi’nde insanlar aylardır mağdur.

İlker Tatar kalbine yenildi İlker Tatar kalbine yenildi

Kentin birçok noktasında aynı durum söz konusu. Vatandaşlarımız sosyal medyada çektikleri fotoğrafları bana gönderiyorlar. Durum içler acısı. Kendi yaptıkları yol çöküyor. İsmetpaşa Mahallesi Cennet Sokak, Mektup Sokak’ta vatandaşlar evlerine giremiyor. Belediye araçları yollarda batıyor. Birçok konuda başarısızlık rekoru kıran bu yönetim, beceriksizliği ile tarihe geçti. 4 ay sonra Yalova hak ettiği hizmete bizler ile kavuşacak. Vatandaşlarımızda bunun bilincinde çareyi bizlerden yardım isteyerek arıyor.”