Daha önce 14 Şubat’ta düzenlenmesi planlanan ancak Erzincan İliç’te meydana gelen maden kazası nedeniyle ertelenen Kadınlar Matinesi, büyük bir kalabalıkla gerçekleşti. Çiftlikköy Belediye Düğün Salonu’nda düzenlenen etkinlikte Yalova’nın sevilen ismi Mehmet Anaç sahne aldı.

Anne Kart projesi

Yaklaşık bir buçuk saat sahnede kalan Anaç, popüler şarkıları kadınlar için seslendirdi. Salonda oturacak boş bir koltuk bile kalmazken gece boyunca kadınlar hareketli şarkılarla eğlendi. Kadınların coşkulu alkışları ve sevgi gösterisi eşliğinde eşi Yeşim Yele ile birlikte sahneye çıkan CHP Çiftlikköy Belediye Başkan Adayı Adil Yele, her başarılı erkeğin hemen yanında bir kadının mutlaka bulunduğunu belirtti. Özellikle kadınların kendisine verdiği desteği sahada hissettiğini ve bundan çok mutlu olduğunu belirten Yele, projelerinde kadınlar için müjde niteliğinde işler olduğunu kaydederek şöyle devam etti: “Çiftlikköy’de kadınlarımızın isteklerini ve taleplerini biliyoruz. Onlar için çok iyi projelerimiz var. Hemen birkaç tanesinden bahsedeyim. Örneğin halk arasında yeni doğan desteği denen projeyi genişletiyoruz. 0-2 yaş arası bebeği olan annelerimiz belediyemizin ulaşım araçlarından ücretsiz yararlanacak. Bunun yanında kendilerine mama ve çocuk bezi desteği sağlayacağız. Bunu eksiksiz tüm kadınlarımıza uygulayacağız. Yeni yapacağımız kültür merkezimizde kadınlara özel birimimiz olacak. Kadın ve aileye yönelik tüm projelerimizi bu birimler vasıtasıyla yürüteceğiz. Meslek edindirme, hobi ve kültür-sanat kurslarıyla ev hanımlarımızın hem gelir elde etmesini hem de kendilerini geliştirmelerine imkan sağlayacağız.”

Halk ekmek uygulamasını hayata geçireceğiz

İlçedeki fırıncı esnafıyla bir araya gelerek halk ekmek uygulamasını hayata geçireceklerini kaydeden Başkan Adayı Adil Yele, Çiftlikköy’ü adı gibi ‘adil’ bir şekilde yöneteceğini iletti.

Başkan Adayı Adil Yele, toplantıda meclis listesinde büyük oranda kadın ve genç adaylara yöneldiklerini de kaydetti. Tek tek tüm kadın meclis üyelerini kalabalığa tanıtan Adil Yele, “Listemizde hem liyakatli hem de toplumun tüm kesimlerine hitap eden kadın adaylarımız var” diye konuştu.

Sahil Mahallesi’nin sevilen muhtarı CHP listesinde

Daha sonra CHP’nin belediye meclis üye listesinde yer alan Sahil Mahallesi Muhtarı Ebru Filiz, eski ilçe başkanlarından Nilüfer Dilek, İnşaat Mühendisi Ezgi Çabuker, Mimar Neslihan Bahadır ve Ahder Berberoğlu ile İl Genel Meclis Üyesi Adayı Gülhan Oğur tanıtıldı.

Başkan Kurt’tan örnek davranış: 3 aydır maaş almadan hizmet ediyor Başkan Kurt’tan örnek davranış: 3 aydır maaş almadan hizmet ediyor

3 dönemdir Sahil Mahallesi’nde muhtarlık yapan ve CHP’ye katılarak belediye meclis üyesi adayı olan Ebru Filiz’e parti rozetini Başkan Adayı Adil Yele’nin annesi Nazlı Yele takarken partiye katılan diğer meclis üyesi adaylarını rozetlerini İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Ataç ve İlçe Başkanı Savaş Kaşıkçı takdim etti. 

Editör: Manşet Gazetesi