Yalova merkez ve ilçelerinde geçtiğimiz hafta sonu etkili olan Karayel Fırtınası birçok zarara yol açtı. Esenköy’de balıkçı barınağı yerle bir oldu. Birçok bölgede ağaçlar yıkıldı, yerleşim yerlerini su bastı. Ancak öte yandan 2 gün boyunca aralıksız yağan yağmurların olumlu bir etkisi de oldu.

Geçen yıl bu zaman yüzde 27’ydi  

Yeşil Körfez Su Birliği’nden alınan bilgiye göre Yalova’nın içme suyu ihtiyacını karşılayan Gökçe Barajı’nda doluluk oranı yüzde 35’idi. Hafta sonu boyunca aralıksız devam eden yağışların sonucunda bu doluluk oranı Pazartesi günü itibariyle yüzde 42’ye çıktı. Barajın doluluk oranı sadece 2 günde yüzde 7 artış gösterdi.

Hiç yağmasa bile aylarca yeter

Yeşil Körfez Su Birliği yetkilileri Gökçe Barajı’nın doluluk oranından memnun olduklarını ifade etti. Hiç yağmur olmasa bile bu doluluk oranı ile Yalova’nın aylarca yetecek içme suyu olduğunu belirten yetkililer, yine de vatandaşlardan su tasarrufunu elden bırakmamalarını istedi. Öte yandan Gökçe Barajı’nın geçen yıl Kasım ayında yüzde 27 doluluk oranına sahip olduğunu hatırlatan yetkililer, bu yıl bu oranın yüzde 42 olduğunu ifade etti.  

Haber ve Fotoğraf: Mustafa Turan 

Karayip Korsanları Yıldızı Tamayo Perry Hayatını Kaybetti Karayip Korsanları Yıldızı Tamayo Perry Hayatını Kaybetti
Editör: TE Bilisim