Yeni bir ilkbahar, yaz dönemi geliyor.

Stajlar isteyecek okullar. Eğitim hayatlarınızdan iş hayatına geçiş döneminde ki belki de en önemli evresidir bu süreç.

Mesleğinizi sevecek ve ya kararlarınıza yön verecek bir adımdır.

Ofis stajlarınız da ofis yaşamını öğreneceksiniz, ofiste çay demlemeyi, müşteri ağırlamayı, temizlik yapmayı öğreneceksiniz. Ben mimarım mühendisim demek değil, yarın kendi şirketinizin başındayken nereden başlayacağınızı nasıl davranacaksınız fikir sahibi olacaksınız. Bu değerli bir süreç.

Staj zorunluluğunu düşünüp laf olsun evraklar dolsun diye bir yola çıkmaksa amacınız iş hayatınıza geriden başlayacaksınız bunu yazın bir kenara.

Z kuşağısınız ofisler stajyerlere sabredemeyebilir davranışlarınıza dikkat etmelisiniz, Z kuşaklığınızı evlerinizde anne ve babanıza sökeceğini sakın unutmayın. Işınlanmayı keşfeden Mimarlık Ofisleri var.

Kapının önüne ışınlanırsınız haberiniz olmadan.

Bizim mesleğin Yaz stajları aslında çok parça, iç mimarlık stajları, mimarlık stajları. Kapımızı her sene açıyoruz sonuna kadar. Genç kardeşlerimize.

Bu mesleği öğrenmek isteyenlere, bu meslekten geçimini sürdürmek isteyenlere ofis şantiye stajları dışında, mimarlığın felsefesini de aktarıyoruz. Eğitim sürecinde iyi ve kötü diye nitelendirdiğiniz öğretmenleriniz oldu.

Bu insanlar hayatınızın sonuna kadar hafızanızda yer alacak. Hep anacaksınız. İletişim bağlarınızı da sakın koparmayın. İleriki hayatlarınızda 1 TL kazanç elde ediyorsanız bunda çok da payları var. Minnettar olun. Saygılı olun.

İşinizi güzel yapın. İşinizi iyi yapın, en iyi yapın ki, sizlerde çalıştığınız ofislerde hafızalarda kalın.

Mesleğinize başladığınızda Dünyanın çok küçük olduğunu henüz fark edememişseniz, bunu da öğreneceksiniz. Sektörün içinde aslında masalarımız hep yan yana çalışacağız, belki de farklı şehirlerde.

Davranışlarınız çok önemli. Hafızalarda nasıl kalmak arzusundaysanız öyle kalırsınız.

Yolunuz açık olsun gençler.

Umarım bir gün hepiniz güzel ve doğru işler peşinde olursunuz.

Ve size yürümeyi öğretenleri unutmazsınız.