Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Yalova genelinde kaçak alkol yapıp piyasaya süren şahıslara yönelik operasyon düzenledi.

KOM Başkanlık koordinesinde 31.10.2023 günü Türkiye geneli kaçak alkol üreten ve satanlara yönelik eş zamanlı operasyonlar kapsamında Yalova Merkez ve Çınarcık ilçesinde ikamet eden A.M, Ş.D, T.D, S.F.K, M.K. ve A.K. isimli 6 şüpheliye ait 8 adet adreste arama yapıldı.

5 şüpheli gözaltına alındı

Aramalar neticesinde 5 şüpheli gözaltına alındı. 1 şüpheli şahsın yakalanmasına yönelik çalışmalar devam ediyor. Şüphelilerin iş yeri, ikamet ve imalathane olarak kullandığı adreslerinde yapılan aramalarda ise 29 litre şişelenmiş el yapımı alkollü içecek, düzenek halinde hortum, düdüklü tencere, kova, damıtmaya yarayan imbik tabir edilen alet, 6 adet damacana ve içerisinde toplam 114 litre el yapımı alkollü içecek ele geçirildi. Şüphelilerin il merkezi ve ilçelerinde kaçak olarak ürettikleri alkollü içecekleri büfe, kahvehane gibi yerlere sattığı belirlendi. Bunun üzerine halkın sağlığı ve can güvenliğinin sağlanması amacıyla çalışmalar yürütüldü. Konu ile ilgili tahkikatın devam ettiği ifade edildi.