Yalova’mız heyecan içerisinde önümüzde ki 5 yıla, şehrimize yeni projeler ve gelişimine katkı verecek adayları ile karşı karşıya.

Adaylar ekipleriyle hazırlanmış ve projelerini bir bir yayınlamaya başlamış durumda. Projelerini geriden sunanlar öncekilerden ilham almak istemiş olabilirler. Bir proje çok hoşuma gitti keşke olabilse.

Şehrimizin merkezi noktaları son 10 yıldır trafik yoğunluğu ve popülasyonda ki artışlardan dolayı sıkıntı çekmekte nefes almak çok zorlanıyor.

Devlet kurumlarının Belediye, Kaymakamlık, Emniyet gibi Yalova’mızın merkezinde ki bu yapıların şehrin çok az gerisine çekilmesi gerekmektedir. Hatta spor tesislerinin de şehrin dışarısına taşınması gerektiğini düşünmekteyim.

Bir proje gözüme ilişti gerçekten çok heyecanlandım.

Şehit Ömer Faydalı caddesi üzerinde bulunan Yalova stadyumu ve spor kompleksinin bulunduğu araziye bir proje tasarımı yapılmış şehircilik anlamında incelediğimde ve yorumladığımda hoşuma da gitti.

Bu dev büyüklükte ki arsa yerin altında dev bir otopark, şehrin merkezine çok yakın, araç sayısını azaltacak. Yer üstüne modern mimari ile deprem standartlarımıza uygun Belediye Binası, Valilik, Kaymakamlık, Düğün salonları, Evlendirme dairesi gibi belediyeye ait iştirakler.

Arazinin yola yakın kısımlarına kafe ve restoran hizmetleri gelecek. Otoparklar, kafeler belediye tarafından işletilecek ve ekonomik standartlarda olacak.

Bu alanın orta kısımlarında da dev bir meydan, Kent Meydanı...

Bu alanın karşı mahallesinde, diğer tüm devlet idareleri de mevcut; Defterdarlık, İl özel idare, çevre ve şehircilik.

Bu projeyi düşünen ve ortaya çıkaran popüler bilinen partilerimizin aksine YENİ bir parti . Adayını da tebrik ediyorum. İsim vermek doğru olmayacak. Burada projeleri incelediğinizde yazdıklarımdan anlayacaksınız.

Kim kazanırsa kazansın, bizim Yalova da duyarlı yaşayanlar olarak düşünecek ve yorumlayacak belirli konularımız olacak.

En önemlisi DEPREM, Şehir merkezlerinde ki Yıllanmış binaların altında hizmet veren Ticarethaneleri üşenmeyin denetleyin. Alın projelerini elinize tek tek gezdirin teknik personellerinize kolon tespitleri yapsınlar.

İmara aykırı çekme mesafelerini kapatanlara önlemler alın. Büyük marketler, dükkanlar 3-5 kuruş fazla para kazanmak için dükkanlar da ki ara bölme duvarları kaldırıyor, bunlar için önlemler alın.

Radikal cesur başkan adayının kazanmasını arzu ediyorum. Şehrimizin görsel güzelliğini bozan yapılaşmalara lütfen izin vermeyin.

Çatı piyesleri sonradan kapatılıyor bunlara da bir estetik birimi kurun belediyelerinizde, bu birimlerin onayı ile gerçekleşsin ne olacaksa bunu da bir kanun nezdinde gerçekleştirin. Çözüm üretin.

Belediye çalışanlarınız güler yüzlü olsun, evlerinde ki sıkıntılarla agresif hizmet vermesin vatandaşa.

Vatandaşın sorunlarına erken çözümler bulacak inisiyatif sahibi yetenekli bireylerle çalışın.

Yalova çok güzel bir şehir. Bu şehrin kişiliğini de bulması gerek. Termal kaplıca tesislerimiz var mi var, çiçek kenti miyiz, Yürüyen Köşkümüz mü, şelalelerimizle mi öne çıkaracağız? Ne yapsak bir karışıklık var...

Allah bizlere, Yalova’yı alıp uçuracak, temiz, adil, rant için değil hizmet için mücadele verecek, inançlı, Allah korkusu olan bir başkan nasip etsin inşallah...

Sağlıkla kalın...