A Milli Futbol Takımımız Avrupa Şampiyonası F Grubunda oynadığı 3 karşılaşmadan 2 galibiyet, 1 mağlubiyet  alarak guruptan çıkmayı başardı.

 

26 Haziran 2024 Çarşamba akşamı saat 22:00 oynan gurubun son karşılaşmasında, Çekya Milli Takımını 2-1’lik bir skor ile yenen ay-yıldızlı takımımız gurubunda 6 puan toplayarak, en iyi 2. takım olarak bir üst tura yükseldi.

A Milli Futbol Takımımızı galibiyete taşıyan golleri; 51. dakikada Hakan Çalhanoğlu ve 90+4 de Cenk Tosun filelerle buluşturdu.

Çekya Milli Takımı, 20. dakikada A. Barak kırmızı kart görerek takımını 10 kişi bıraktı. Son 84 dakikayı 10 kişi sürdüren Çekya bu önemli mücadeleden yenik ayrılarak, Avrupa Şampiyonasına veda etti.

Çekya Milli Takımında 2. Kırmızı kart 90+8’de T. Chory görürken, kırmızı-bayazlı takımın tek gölü ise 66. Dakikada T. Soucek’in ayağından geldi.

Moral, galibiyeti getirdi

Bu kritik karşılaşma öncesi Türk Milli Takım Teknik Direktörü Montella’nın son antrenmanda Arda Güler’in elinden aldığı yelek ile bu genç yıldızı ilk 11’de oynatmayacağı mesajını almıştım. Neyse ki bu olumsuz düşüncem sahaya sürülen 11’de görülmediğini takdirle karşıladım.

A Milli Futbol Takımımız, Avrupa Şampiyonasının en genç futbolculardan kurulu takımı durumunda. Futbol,  hatalar oyunudur. Daha 20’li yaşlarda olan ve ortalama yaşın 24 olduğu bu geçlerimiz galip de gelseler, mağlup da olsalar eleştirileri dozunda yapalım.

Bizlere, oynadıkları 3 karşılaşmada yaşattıkları 2 galibiyetle mutlu olduk. 1 mağlubiyet ile üzüldük. 2 Temmuz da oynanacak olan son 16 takımın belirleneceği Avusturya karşılaşmasından da büyük bir zafer ile çıkacağımızı ön görüyor, tüm genç futbolcu kardeşlerimizin alınlarından öpüyorum.

Emeği geçen, teknik heyet ve idarecileri, bizlere; haber, fotoğraf ve video paylaşımlarıyla bilgilendiren tüm emekçi meslektaşlarıma teşekkür ediyorum.

 Yeni bir ittifak mı doğuyor?

Geçtiğimiz günlerde, Yeniden Refah Partisi Genel Merkezini ziyaret eden Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan ile ne konuştu?

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimlerinde Millet İttifakı ile hareket eden Gelecek Partisi, Cumhur İttifakı ile hareket eden Yeniden Refah Partisi ile TBMM’nde gurup kurmaya mı hazırlanıyor?

Yeniden Refah Partisi ile Gelecek Partisi’nin olası ittifakına, Saadet Partisi de sıcak bakar mı? Önümüzde ki günlerde yapılacak görüşmeler, sağ muhafazakar partileri bir ittifak çatısı altında toplar mı? 

Vekil Becan’ın performansı süper

Geçtiğimiz yıl 14 Mayıs 2023 de yapılan, Genel ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, Cumhuriyet Halk Partisinden 1. Sıra milletvekili olarak seçilen Tahsin Becan’ı Yalova’da tanımayınız yoktur sanırım...

3 Dönem Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı görevine seçilmeyi başaran, Yalova’nın sorunlarını bilen,  kentin iş insanlarıyla iletişimi oldukça güçlü olan, vatandaşın sorunlarına duyarlığıyla Yalova’da her kesim tarafından sevilen ve sayılan bir Milletvekili olmayı bir yılın ardından başardığını görüyoruz...

Yalova’da, Muhalefet Milletvekillerinin hiçbir zaman gösteremediği duyarlılığı ve olgunluğu gösteren Cumhuriyet Halk Parti Yalova Milletvekili Sn. Tahsin Becan’ı yaptığı çalışmalarından dolayı kutluyorum.

Yolun açık, hizmetlerin her zaman vatandaşın zihninde olsun...