Konya SOBE'de mezuniyet coşkusu Konya SOBE'de mezuniyet coşkusu

TEMA Vakfı 6 Şubat 2023 tarihinde 10 ili derinden etkileyen Deprem ve sonrasındaki Sel felaketlerinde tüm gönüllüleriyle yardıma koşarken, hayatın bir parça normale dönmesinin ardından Milli Eğitim bakanlığı iş birliğinde yürütülen Eğitim ve Öğretim dönemi çalışmaları kapsamındaki Doğa Eğitim Programlarına tekrar kaldığı yerden devam etti.

Akmeşe’ye destek teşekkürü

TEMA Vakfı Yalova İl Temsilciliği de MİNİK TEMA, YAVRU TEMA, ORTAOKUL TEMA, LİSE TEMA okulları ile Doğa Eğitim Projeleri arasında yer alan sıfır atık, iklim değişikliği ve ağaç kardeşliği uygulamalarını 90 okul, 161 gönüllü öğretmen ile 164 sınıfta 3 bin 740 öğrenci ile tamamladı. İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe ve tüm ekibine kendilerine sağladıkları kolaylıklar ve desteklerinden dolayı teşekkürlerini ifade eden Arzu Demir, yıl boyunca toplamda 3.000’ e yakın fidanı da toprakla buluşturan muhteşem ekibine, Fidan Dikiminde desteklerinden dolayı Orman İşletme Müdürü Murat Koçluk ve değerli ekibine, TEMA Gönüllüsü Öğrenci ve Öğretmenlerine, Okul Yöneticilerine de bu vesile ile teşekkürlerini iletti.

Demir, gönüllüleriyle birlikte Yalova İl Tarım ve Orman Müdürü Suat Parıldar’ın destekleri ile  1.200’ e yakın Domates, Kıvırcık Marul ve Salatalık fidesini  AĞAÇ KARDEŞLİĞİ Proje sınıf öğrencilerine ve Yalova Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından düzenlenen etkinlikte özel öğrencilere de dağıtırken desteklerinden dolayı Suat Parıldar’a da teşekkürlerini ifade etti.

Kadıköy Belediye Başkanı Mehmet Şahin ve Gökçen Şahin Eroğlu’nun destekleri ile Hayrettin Karaca Parkının açılışını TEMA Vakfı Genel Müdürlüğü ve Gönüllülerin kalabalık katılımı ile gerçekleştirdiklerini ifade eden Arzu Demir, Yalova da bulunan diğer Belde ve Belediyelere de HAYRETTİN KARACA’ nın adının yaşatılması için verdikleri dilekçelerin olduğunu, gelecek yıllarda Yalova nın her köşesinde TOPRAK DEDEMİZ HAYRETTİN KARACA nın isminin yaşatılmasının gerekliliğine dikkat çekerek dilekçe verdikleri belediyelerden bir an önce projelerinin hayata geçirilmesini beklediklerini dile getirdi.

2022-2023 döneminde doğa eğitimleri ve fidan dikim etkinliklerinin yanında farkındalık yaratmak amacıyla Biyolojik Çeşitlilik, Toprağa Saygı Doğa Yürüyüşleri, ekolojik çevre gezileri, çevre temizlikleri, stand çalışmaları, televizyon programları, eğitim seminerleri, maraton yürüyüş-koşuları, doğa şenlikleri, bisiklet turları gibi pek çok etkinlik gerçekleştirdiklerini dile getiren Arzu Demir, tüm bu çalışmalarını yeni dönemde de artırarak devam edeceklerini vurguladı.

2023 Cumhurbaşkanlığı ve Büyük Millet Meclisi Milletvekili seçimlerinde tüm Türkiye’de olduğu gibi Yalova’da da aday olan tüm Siyasi Milletvekili Adaylarına 2023 EKOSİYASET Belgesi ve İklim Politika Kitapçığını bizzat teslim ettiğini ifade eden İl Temsilcisi Arzu Demir, “TEMA Vakfı sürdürülebilir yaşam ilkesi çerçevesinde doğal varlıkları, biyolojik çeşitliliği ve iklimi koruma amacıyla uygulanması önerilen çevre politikaları bu belgemizde özetlenmektedir. Siyasetçilerin burada önerilen çevre politikalarını diğer toplumsal ve iktisadi programlarla birlikte üstün kamu yararı temelinde benimsemesi ve öncelik vermesi önerilmektedir. Yalova’mızın toprağının, suyunun, havasının ve doğal varlıklarımızın korunmasına, TEMA’nın Başkenti olan Yalova’da sayıları 9.500’ü bulan Gönüllülerimiz ile Umut Yeşertmeye devam edeceğiz. Yalova’da yaşayan tüm halkımızı TEMA ailemize katılmaya ve bizlerle birlikte Umut Yeşertmeye davet ediyorum” dedi. 

Editör: TE Bilisim