ŞAHSENEM AŞKI OYUNCAK GİBİ GÖRENLERE SESLENİYOR ŞAHSENEM AŞKI OYUNCAK GİBİ GÖRENLERE SESLENİYOR

 

Yedi üniversitenin paydaşı olduğu Kadın ve Aile Dostu Kent Çalıştayının açılış programına, kent protokolünün yanı sıra üniversite akademik ve idari personeli katılım sağladı.

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan Yalova Üniversitesi Kadın ve Aile Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (YÜKAM) Müdürü Prof. Dr. Elif Yüksel Oktay, Yalova genelinde kent sorunlarına yönelik kadınlarla yapılan araştırmanın sonuçlarını katılımcılarla paylaştı.

Bahçekapılı: Sorunlar sarmalını hep birlikte kırmalıyız

Çalıştayın açılış programında konuşan Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı ise, Yalova’nın her geçen gün büyüyen ve gelişen bir şehir olduğuna dikkat çekerek, herkesin eşit yurttaşlar olarak kent hizmetlerine erişebilirliğinin artırılması gerektiğini ifade etti. Türkiye genelinde kent sosyolojisinin büyük bir dönüşüm geçirdiğini vurgulayan Prof. Dr. Bahçekapılı, "Yaşanan bu dönüşümün beraberinde getirdiği sorunlar sarmalını hep birlikte kırmalıyız. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu sorunların çözümüne katkı sunmayı sürdüreceğiz" dedi. 

Editör: Manşet Gazetesi