Bundan 14 gün (iki hafta) önce, Yalova Manşet Gazetesinin 1084. Sayı, 1. sayfasından girişi, 3. Sayfasında ise devamı yayınlanan bana ait ‘Kalemin Gölgesi’ adıyla ‘Sn. Müftüm Seyirci mi kalacaksınız?’ başlıklı köşe yazım, www.manset.com.tr haber portalında, şahsım ve şirketim bünyesindeki sosyal medya platformlarında yayınlanınca, yetkililer yaşanan olumsuzluklara acilen müdahale ettiler.

Kazım Karabekir Mahallesi Hacı Osman Aksoy Camii lojmanını aylardır işgal eden Kadıköy Beldesi girişindeki Binbaşı Ahmet Çınar Camii İmamı Halil İbrahim Şenocak’ın kısa süre içinde lojmandan çıkacağı bilgisi tarafıma ulaştı.

Ayrıca, aylardır imam mağduru olan Hacı Osman Aksoy Camii cemaatinin gazetemiz yolu ile yaptığı şikayetler netice verdi ve Hacı Osman Aksoy Camiinin kadrolu imamı Mehmet Gök cemaate hizmet vermeye başladı.

Bundan daha iki ay önce Kazım Karabekir Mahallesi Hacı Osman Aksoy Camiinde yaşanan bu olumsuzlukları bire birde Yalova İl Müftüsü İlyas Yılmaztürk’e iletmeme rağmen neden bu konunun çözümü için gereken adımı zamanında atmadığını doğrusu çok merak ediyorum.

İlla ki bu tür mevzuların basın yayın organlarında gündeme mi gelmesi gerekiyor..?

Sn. Yalova İl Müftüsü İlyas Yılmaztürk bu sorunların yaşandığı bilgisini alır almaz konunun çözümü için harekete geçmiş olsaydı, medyada ne camii ne de imam haber olmazdı?

Yine de kendisine ve Binbaşı Ahmet Çınar Camii Dernek Başkanı Ahmet Çınar’a duyarlılıkları için teşekkür ediyor, Hacı Osman Aksoy Camii lojmanın da kısa süre içinde boşaltılmasını bekliyoruz.

Bu da ‘ÖRNEK’ bir camii imamı, dernek başkanı ve cemaat çalışması...

Yalova’nın Koru Beldesi Gülkent Yunus Emre Camiinde yapılan örnek hizmetler, gazetemizin bu haftaki (10 Mayıs 2024) tarihli sayısında Manşet oldu.  

Gülkent Yunus Emre Caminin İmamı Cüneyt Türk, 2022 yılının Ağustos ayında başladığı görevinde, yaptığı birçok örnek çalışma ile camii cemaati tarafından büyük taktir ve destek görüyor. 

Gülkent Yunus Emre Camiinde imam olarak göreve gelir gelmez, kolları sıvayan İmam Cüneyt Türk, Çınarcık Koru Beldesi Gülkent Yunus Emre Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Oktay Akgün’ün büyük desteği, camii cemaatinin de katkılarıyla caminin tamirat ve tadilatını yaptırırlarken, diğer taraftan da Gençlik Merkezi projesi çalışmalarını başlattılar.

Resmi izinler alındıktan sonra, Mimar Murat Kaya’nın projesini çizdiği, Çiftlikköy Belediye Başkanı Adil Yele’nin haritacılığını yapıp, krokisini çıkardığı ‘Gençlik Merkezi’ inşaatının kabası tamamlanmış durumda...

3 odalı, çay alanı, gençlerin araştırma faaliyetlerinde kullanacağı internetli bilgisayar ve yazıcının yanı sıra, masa tenisi, santraç ve Playstation gibi sosyalleşebilecekleri aktivite alanlarının yer alacağı Gençlik Merkezinde, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik kurslar düzenlenecek. Gençler ile mahallenin yaşlı sakinleri bir araya gelerek sohbet edip, yaşlılar gençlere hayat tecrübelerini aktarabilecekler.

Böylesine önemli bir hizmeti hayata geçiren imam Cüneyt Türk’ü, hayırsever kişiliği ile Yalova’da nam salmış iş insanı ve Çınarcık Koru Beldesi Gülkent Yunus Emre Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Oktay Akgün’e, emeği ve desteği olan tüm camii cemaatini tebrik ediyor, bu örnek çalışmanın tüm camilere rol-model olmasını temini ediyorum.