23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun!

23 Nisan tarihi iki açıdan ülkemiz için önem arz etmektedir. İlki, bu tarihte Birinci Büyük Millet Meclisi açılmış, ikincisi ise Millet Meclisi'nin açılmasını takip eden yıllarda Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından 23 Nisan günü tüm çocuklara bayram olarak armağan edilmiştir.

Türk milletinin gönlünde, onun bağımsızlığının sarsılmaz ifadesi olarak en önemli yeri işgâl eden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl yurdumuzda ve yurtdışındaki temsilciliklerimizde, bütün kurumlarımızda, okullarımızda ve her ev de çeşitli etkinliklerle kutlanarak millî birliğimizin kenetlenmiş ifadesini temsil etmektedir.

Büyük önder Atatürk'ün düşüncesinde çocuklar, milletin geleceğidir. Onlara duyduğu sarsılmaz güvenin ve büyük sevginin ifadesi olarak, millî bayramımız olan 23 Nisanları çocuklara armağan etmiştir.

Tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve Türk Devleti'nin devamını emanet edeceğimiz yeni Cumhuriyet bekçilerinin bu bilinçle yetişmesi amacıyla 23 Nisanlar, önemli birer vesiledir.

Milli duygularımızın kabardığı bu anlamlı gün, Milletimize ve bütün çocuklara kutlu olsun.