Samanlı Köyü’nde su sorununa kesin çözüm Samanlı Köyü’nde su sorununa kesin çözüm

Milli takımımızda daha önceden de farklı kategorilerde şampiyonlukları olan Yalova Subaşı Beldesinden İlayda Çin altın madalyaya uzandı. Subaşılı Çin, 69 kiloda çıktığı minderde yarı finalde Rumen rakibi Ana Nicoleta Merioara'yı 4-0 öndeyken tuşla yenerek adını finale yazdırdı.

Omzundaki sakatlığa rağmen madalya kazandı

Finaldeki rakibi bu kez Fransız Lise Nicole Liliane Landıuzy'di. İlayda omuzundaki sakatlığa rağmen kıyasıya giriştiği mücadeleden 8-3 galip ayrılarak altın madalyaya uzanmayı başardı. U-17 Türk Milli takımı aynı zamanda takım halinde de şampiyonluğu kazanmayı başardı.

İlk ziyaretini Canbay’a yaptı

Avrupa Şampiyonu İlayda Çin evine döndükten sonra ilk ziyaretini Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay'a yaptı. Genç sporcu kendisine gösterdiği destek ve ilgiden dolayı Canbay'a teşekkür etti. Başkan Canbay yapılan ziyaret sırasında şunları söyledi: “Öncelikle ülkemiz ve beldemiz adına teşekkür ederim. Yine göğsümüzü kabarttın İlayda. Senin gibi disiplinli azimli bir genç yetiştirdikleri için aileni ve hocalarını tebrik ediyorum. Umuyorum ki İlayda milyonlarca gence rol model olacak. Kendisi çok azimli. Omuz sakatlığını biliyordum. Fakat evladımız buna rağmen büyük bir fedakarlıkla Avrupa şampiyonasına katıldı ve şampiyonluğu elde etti. Çok büyük bir başarı bu. İlayda'nın babası sevgili dostum Erol Çin'e de böyle bir evlat yetiştirdikleri için tekrar teşekkür ederim. Spor hayatında evladımıza nice başarılar dilerim. Hep yanında olduğumuzu asla unutma kızım. Lafla değil, gerçekten samimi bir şekilde evlatlarımıza destek olursak onlarda ülkemize yeni ufuklar açacaklar şüphemiz yok. Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün de söylediği gibi Ben sporcunun, zeki, çevik aynı zamanda ahlaklısını severim sözüne bire bir uyan bir çizgide yürüyen sporcumuz İlayda Çin’e başarılar dilerim.” 

Editör: Manşet Gazetesi