Çiftlikköy itfaiyesi mahsur kalan kedi ve köpeği kurtardı Çiftlikköy itfaiyesi mahsur kalan kedi ve köpeği kurtardıÇiftlikköylü çocuklar, Çiftlikköy Belediyesi’nin düzenleyeceği toplu sünnet şöleni ile erkekliğe ilk adımı atacak.

Sosyal belediyecilik kapsamında güzel bir geleneği çocuklarla birlikte gerçekleştirmek istediklerini dile getiren Çiftlikköy Belediye Başkanı Adil Yele, “Bildiğiniz gibi bizim inancımızda sünnet olmak var, geleneklerimizde düğünlerle, şölenlerle kutlanarak, evladın mürüvvetini gördüğü bir gün olarak bilinir. Biz de Çiftlikköyümüzde anneler, babalarla birlikte çocuklarımızın mutlu günlerini yaşamak, güzel bir anı yaşatmak için böyle bir organizasyon gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.
Çiftlikköy Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Emel Kaya Sönmez, 5 yaşını doldurmuş olan Çiftlikköylü çocuklar için yapılacak olan toplu sünnet töreni için başvuruların başladığını dile getirerek, “Çiftlikköy’de ikamet eden ve 5 yaşını doldurmuş olan çocuklarımızın aileleri toplu sünnet törenine başvurabilir” diye bilgi verdi. Sınırlı sayıda kontenjanın olduğu sünnet şöleni organizasyonu için 5 Temmuz Cuma gününe kadar kayıtların alınacağını dile getiren Sönmez, başvuruların Siteler Mahallesi Başkent 3 Caddesi No:2 (Eski Bölge Trafik Binası) adresindeki Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne şahsen yapılması gerektiğini kaydetti.

Editör: Manşet Gazetesi