Yalova Adliyesi önünde çıkan silahlı kavga ile ilgili 9 kişi tutuklandı Yalova Adliyesi önünde çıkan silahlı kavga ile ilgili 9 kişi tutuklandı

Başkan Gürel, “Yeni haftaya, Norveç Büyükelçisi Andreas Gaarder ile bir araya gelerek başladık. Nazik ziyaretiyle bizleri onurlandıran Sayın Büyükelçi ile iki ülke arasındaki dostluk ve iş birliğini güçlendirmek için Yalova’mızın sunabileceği katkıları görüştük” dedi.

Ekonomik iş birliği konusu ele alındı

Görüşmede, ekonomik iş birliği, kültürel projeler ve karşılıklı turizm faaliyetleri gibi konulara değinildi. Büyükelçi Gaarder, Yalova’nın potansiyelini ve stratejik konumunu takdir ederek, iki ülke arasındaki dostane ilişkilerin daha da güçleneceğini ifade etti. Başkan Gürel ise, Yalova’nın uluslararası platformda tanıtımı ve Norveç ile olan ilişkilerin geliştirilmesi adına bu tür ziyaretlerin önemine dikkat çekti.

Ziyaretin sonunda Büyükelçi Gaarder, Norveç’in tarihini, çiftlikleri ve evleri aracılığıyla tanıtan Norveç’in mirası isimli bir kitabı, Başkan Mehmet Gürel’e hediye etti.

Editör: Manşet Gazetesi