11 yaşındaki Kerem’in ölümündeki korkunç şüphe 11 yaşındaki Kerem’in ölümündeki korkunç şüphe

Subaşı Belediyesi’nin, Denizgören Mahallesi Kent Meydanında kurduğu dev ekranda, belde sakinleri, Türkiye-Avusturya maçını büyük bir ilgi ve heyecanla takip etti. Belediye Başkanı Turan Canbay, nefes kesen milli maçı, hemşerileriyle birlikte izledi.  Kent meydanında toplanan vatandaşlar, Euro 2024'te Türkiye'nin çeyrek finale çıkmasını coşkuyla kutladı.

İlayda Çin’e plaket takdim etti

Milli maç öncesi U-17 kategorisinde 69 kilogramda Kadınlar Avrupa Güreş Şampiyonu olan İlayda Çin'i sahneye davet edip plaket ve çiçek veren Canbay, İlayda Çin'i alkışlattı. İlayda için hazırlanan klibi dev ekrandan Subaşı halkıyla paylaştı.

Başkan Canbay, maçı izlemek için alana gelen vatandaşlarla bir araya gelerek milli maç heyecanına ortak oldu. Kent meydanında toplanan vatandaşlar, büyük bir coşku ve heyecan içinde maçı takip ederken, Başkan Canbay da onların arasına katılıp, maçın keyfini paylaştı ve vatandaşlarla sohbet ederek vakit geçirdi.

Viyana duvarı aşıldı, sıra Hollanda’da

Başkan Canbay, maç sonunda yaptığı açıklamada, "Viyana duvarı aşıldı, sıra Hollanda’da, bekle bizi Berlin! Avrupa Futbol Şampiyonası’nın son 16 turunda Avusturya’yı mağlup ederek çeyrek finale yükselen A Milli Futbol Takımımızla gurur duyuyoruz! Bize bu mutluluğu yaşattığınız için minnettarız. Milli takımımıza yürekten inanıyorum, çeyrek finallerde Hollanda’yı yeneceğiz. İnşallah bu yolun sonu final olur ve bizim çocuklar ay yıldızlı al bayrağımızı Berlin'de dalgalandırır. Buradan Subaşılı hemşehrilerime de teşekkür etmek istiyorum, kent meydanımızı doldurdular ve bu coşkuya ortak oldular. Hollanda maçında daha kalabalık ve daha coşkulu olacağımıza inanıyorum, çünkü hep söylüyorum Subaşı’nda her zaman üç mahalle tek yürekiz, bir aradayız. Avrupa Şampiyonası’nı da tek yürek takip edeceğiz." dedi.

Başkan Canbay “Başarılı sporcumuz İlayda Çin’i bir kez daha tebrik ediyor, başarılarının sürmesini diliyorum ve Hollanda maçına tüm halkımızı şimdiden davet ediyorum" diye konuştu. 

Editör: Manşet Gazetesi