Atatürk'ün Türk Ulusuna hediyesi olan Cumhuriyetimizin 100 yılında; son Olimpiyat Şampiyonu Amerika'yı yenip Uluslar Şampiyonu olan, son Avrupa Şampiyonu İtalya'yı yenip finale kalan, son Dünya Şampiyonu Sırbistan’ı yenip Avrupa Şampiyonu olan Atatürk'ün kızlarına sonsuz teşekkürler.

Voleybol milli takımımız filenin sultanları Avrupa Şampiyonu oldu. Tabii ki büyük sevinç ve gurur kaynağı bu başarı. Ülkemizin tanıtımı, gelişmesi, birçok spor branşında artık Dünya ile boy ölçüşen duruma gelmemiz adına bu takımı oluşturan, emeği gecen ve bu başarıları kazanan devlet, spor bakanlığı, federasyon, teknik ekip, hoca ve sporcular var.

Çalışma, alın teri, özveri emek var. Bu başarının mimarları var. Maalesef sosyal medyada öyle paylaşımlar, birtakım fotoğraf ve yazılar var ki milletin sevincini kursağında bırakıyor. İşte bu başarılara konmak için garip alakasız ülke bütünlüğünü bozmaya yönelik, rant peşinde olan, bu başarıları gerçek sahiplerine değil, ideolojik siyasi ucuz ve hayal ürünü paylaşım ve sözlerle üstüne konmak isteyenler var.

Bunların içinde kaos, iç çatışma umudu taşıyan kesimler ile bölücü terör örgütleri ve ideolojik hastalar var.

Bu büyük başarıyı gölgelemek ve üstüne konmak isteyenler asla başaramayacaklar. Gururumuz filenin sultanlarını tekrar tebrik ediyor, kalan olimpiyat şampiyonluğunu da onlardan bekliyoruz.