Törene mezun öğrenciler, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Senay Yürür Karslıoğlu, Prof. Dr. Vefik Arıca, Prof. Dr. Cahit Külekçi, Dekanlarımız, Akademisyenler ve idari personel katıldı.

Bahçekapılı: Başarılarınızın devamını diliyorum

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahcekapılı, mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada, "Bugün burada, yıllar süren emeklerinizin ve çabalarınızın karşılığını almanın gururunu yaşıyoruz. Sizler, aldığınız lisansüstü eğitimle yalnızca kendiniz için değil, üniversitemiz ve ülkemiz için de önemli birer değersiniz. Üniversitemizi bulunduğunuz ortamlarda en iyi temsil edeceğinize inanıyor, bilim dünyasında yapacağınız katkılarla geleceğimizi şekillendireceğinize inanıyor, başarılarınızın devamını diliyorum" dedi.

Törenin açılış konuşmasını, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Adem Tuncer yaptı. Konuşmasında, mezun öğrencilerin akademik başarılarından duyduğu gururu dile getirirken, onların yeni kariyerlerinde ve yaşamlarında başarılı olmalarını temenni etti.

Keplerini havaya fırlattılar

Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Kurucu Müdürü ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Senay Yürür Karslıoğlu ise konuşmasında lisansüstü bir eğitim programı sürecinde yaşanan zorluklara değindi. Verilen yoğun emeklerin sonucunda 'Yalova Üniversitesi Mezunu' unvanını elde eden öğrencileri tebrik ederek kariyerlerinde başarılar diledi.

Kırmızı ışıkta geçenlere ceza yağdı Kırmızı ışıkta geçenlere ceza yağdı

Sonrasında gerçekleşen Cübbe Giydirme Töreninde Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, Rektör Yardımcıları ve Dekanlar, önce doktora mezunları ardından da yüksek lisans mezunları cübbelerini giydirip anı belgelerini takdim ettiler. Yalova Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Mezuniyet Töreni, öğrencilerin keplerini havaya fırlatmalarıyla sona erdi.

Editör: Manşet Gazetesi