Törene Yalova İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel, Yalova Ziraat Odası Başkanı Şaban Beşli ve çiftçiler katıldı. Düzenlenen törenle çiftçilere domates, biber, kavun, karpuz ve patlıcan fidesi çiftçilere dağıtıldı.

Şaban Beşli: 17 yıldır devam ettiriyoruz

Törende konuşan Yalova Ziraat Odası Başkanı Şaban Beşli, “Yerli tohumdan fide üretimimizi 17 yıldır yapıyoruz. 17 yıldır hep arkamızda duran Yalova İl Özel İdaresi, belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Özellikle İl Özel İdaremiz bizi hiç yalnız bırakmadı. Ayrıca bu tesisin sahibi Nadir Nalbantloğlu’ndan Allah razı olsun. Bize her zaman destek oluyor. Katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Fide dağıtımımız 3 gün boyunca sürecek. Bu 3 günlük süreçte 800 bin sebze fidesini çiftçilerimize dağıtacağız” dedi.  

Soygüzel: Tarımsal arazilerin kullanılması için bu destekleri veriyoruz

Hasan Soygüzel ise açıklamalarında “Yalova İl Genel Meclisi almış olduğu kararla Yalova İl Özel İdaresi tarafından ilimizde tarımsal üretimin geliştirilmesine yönelik bir çaba içerisindeyiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Vatan toprağı kutsaldır, kaderine terk edilemez’ sözünü kendimize rehber edindik. Yalova’mızda çok küçük tarımsal arazi varlığı var. Tarımsal arazilerimiz de çok ciddi bir yapılaşma baskısıyla karşı karşıya. Tarımsal arazilerin kullanılması için bu destekleri veriyoruz. Çeşitli destek mekanizmalarımız var. Bunlardan bir tanesi de Ziraat Odamızla yürüttüğümüz sebze fidesi dağıtımı. Bu hem üretimin teşvik edilmesi hem de insanımızın bilinçlenmesi için gerçekleştirdiğimiz bir proje. Bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” sözlerine sarf etti.  

Handere Çöplüğü yangını kontrol altında Handere Çöplüğü yangını kontrol altında

Haber ve Fotoğraf: Mustafa Turan

Editör: Haber Merkezi