Son bir ay içinde Yalova Belediyesi başta olmak üzere; Çiftlikköy, Çınarcık, Kadıköy, Subaşı ve Kaytazdere Belediye Başkanlarına yaptığımız ziyaretlerde, Türkiye’de olduğu gibi Yalova’da da 31 Mart Mahalli Seçimlerinin galibi Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanlarında; inanç, başarı ve öz güven gördüğümü rahatlıkla söyleyebilirim.  
Mali durumu gazeteciliğe başladığım 1995 yılından bu yana hep sıkıntılı olan Çınarcık ilçe belediyesi, 2014-2019 dönemlerinde Avni Kurt’la yakaladığı istikrarı, Numan Soyer dönemiyle yine eskilere götürdüğü gerçeğini beş yıllık başkanlığının sonunda görmüş olduk. 
Birkaç ay geriden maaş alabilen Çınarcık Belediye personelinin maaşlarını alamadığı olduğu bu duruma sebebiyet verenler, oy için belediyeleri; partili-eş-dost ile dolduranları sandıkta vatandaş ahir hayatta ise Allah affetmeyecektir. 
Çınarcık Belediyesini düze çıkarmak için kolları sıvayan Başkan Avni Kurt, tecrübesiyle bu büyük çıkmazdan Çınarcık Belediyesini çıkaracağına inanıyorum. Bu sürecin kısa vadede olması imkansız gibi görünse de, uzun vade de radikal kararlarla yapılacağı düşüncesindeyim.  
Yalova Belediyesi ile Çınarcık Belediyesi’nin ortak sorunu, ihtiyacının üzerinde personel istihdam edilmiş olduğu gerçeği inşallah bir yasa ile bir an önce sınırlı hale getirilir. 
Yalova Belediye Başkanı Mehmet Gürel de aynı sorundan şikayetçi. 31 Mart Mahalli Seçimleri öncesi, Yalova Belediyesine alınan 300’ün üzerinde ki personelin bir seçim yatırımı olduğu gerçeği, bu kentte yaşayan her vatandaşı rahatsız etmeli. Bunu hangi belediye başkanı yapıyorsa, bazı kanun ve kurallarla bunun önüne acilen geçilmeli. 
Yalova Belediyesi, Çınarcık Belediyesine göre daha avantajlı bir il belediyesi. Akıllı bir çalışmayla, adaletli bir yönetim anlayışıyla kısa süre içinde Yalova Belediyesi personel maaşını da, yeni yatırımları da hayata geçirebilir. 
Son olarak, Çiftlikköy Belediyesine gelecek olursak, öncelikle beyefendiliği kişiliği ile Çiftlikköy de her kesimin gönlüne kısa süre içinde giren Adil Yele’nin belediyecilik tecrübesi, ilçede; inşaat, sanayi ve turizm sektörleriyle ön planda olma avantajıyla kısa süre içinde Yalova’da en başarılı hizmetlere imza atacağına adım kadar eminim... 
Gelecek hafta, belde belediyelerinin durumlarını masaya yatıracağız. 
Tüm okuyucularımın Mübarek Kurban Bayramlarını tebrik eder, sağlık, afiyet, huzur dilerim...