Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe ile İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, 5 ilçe Milli Eğitim Müdürü, Şube Müdürleri ile resmi ve özel okul/kurum müdürleri katıldı.

Yalova Üniversitesi 2023-2024 mezunlarını uğurladı Yalova Üniversitesi 2023-2024 mezunlarını uğurladı

“Çok çalıştık ve verimli bir yıl geçirdik”

"Bu yıl eğitim alanında önemli adımlar attık ve okullarımızın fiziki şartlarını iyileştirmek için yoğun bir çaba sarf ettik. Öğrencilerimizin daha iyi bir eğitim alabilmesi adına yeni projeler geliştirdik ve bu projelerin birçoğunu hayata geçirdik. Özellikle Yalova Eğitimi Geliştirme Stratejisi (YEGES) ile okullarımızda eğitim kalitesini artırmak için çok güzel adımlar attık. Bu adımların hasadını da sene sonunda yaptığımız görkemli bir ödül töreniyle okullarımızla paylaştık.

“Türkiye yüzyılı maarif modeli eğitim sistemimiz adına önemli bir adımdır”

“Bakanlığımızın geliştirdiği Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli, eğitim sistemimiz için önemli bir adımdır. Bu model, çağdaş Eğitim anlayışını benimseyerek öğrencilere bilgi ve becerinin yanı sıra değerler kazandırmaya da hedefliyor. Bu bağlamda yenilikçi yaklaşımları içeren ve teknolojiye dayalı Eğitim metodlarını kapsayan bu modelle öğrencilerimizin sosyal ve duygusal gelişimleri de desteklenecektir. Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli, çocuklarımızın geleceği için önemli bir adımdır. Bizler de bunu Yalovamızda en iyi şekilde uygulamak için üzerimize düşeni yapacağız”

“YEGES ile oluşan kültürü önümüzdeki yıl da devam ettireceğiz”

"Önümüzdeki eğitim öğretim yılında da aynı azim ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz. Öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerini desteklemek amacıyla yeni eğitim programları düzenleyeceğiz. Ayrıca öğrencilerimizin sosyal ve kültürel gelişimlerini destekleyecek etkinlikler ve projeler hazırlıyoruz. YEGES ile TÜBİTAK’tan TEKNOFEST’e, ERASMUS’tan Akıl ve Zeka Oyunlarına, Kültürel-Sanatsal-Sportif faaliyetlerden Kan Bağışı Kampanyalarına kadar birçok çalışma ile ilimizde oluşan eğitim kültürünü daha da kuvvetlendirerek arttıracağız.

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından Şube Müdürlerimizce yapılan bilgilendirmeler ve verimli bir yaz dönemi temennisiyle toplantı sonlandırıldı.

Editör: Manşet Gazetesi